Aktualności

Tczewskie recytacje

$image_alt
Fot.©Depositphotos/yulan

Twoją pasją są występy na scenie? Uwielbiasz recytować czy śpiewać? Jeśli tak, to weź udział 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zachęca uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe do udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 24 marca 2015 r.

Celem konkursu jest aktywizacja kulturalna mieszkańców powiatu tczewskiego, rozbudzanie ich wrażliwości na piękno oraz upowszechnianie żywego słowa.

Konkurs jest imprezą otwartą i prowadzoną w formie czterech odrębnych turniejów:

  • recytatorskiego – repertuar obejmuje trzy utwory w całości lub we fragmentach, w tym dwa utwory poetyckie oraz prozę. Uczestnik przedstawia prozę oraz utwór poetycki w łącznym i nieprzekraczalnym czasie do 10 minut,  
  • wywiedzione ze słowa – repertuar dowolny oraz dowolna forma prezentacji w czasie do 7 minut,
  • teatrów jednego aktora – spektakl w oparciu o dowolny materiał w czasie do 30 minut,
  • poezji śpiewanej – repertuar obejmuje trzy utwory śpiewane i jeden recytowany. Uczestnik wykonuje dwa utwory śpiewane i jeden recytowany w łącznym i nieprzekraczalnym czasie do 10 minut.  Przynajmniej jeden z prezentowanych utworów musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę.

Warunki udziału w konkursie:

  • przygotowanie repertuaru nieprezentowanego w poprzednich edycjach konkursu bądź innych konkursach i odpowiadającego założeniom regulaminu, 
  • złożenie/przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia i tekstów wykonywanych utworów w nieprzekraczalnym terminie do 16 marca 2015 r. do Centrum Kultury i Sztuki, Tczew, ul. Wyszyńskiego 10, tel. 58 531 07 07, faks 58 531 07 37, e-mail: ckis@ckis.tczew.pl.

Dla laureatów eliminacji powiatowych, a jednocześnie reprezentantów powiatu tczewskiego na szczeblu wojewódzkim przewidziane są warsztaty recytatorskie, które poprowadzi znany i wykwalifikowany aktor, związany z trójmiejskimi teatrami.

W drodze eliminacji zostaną wyłonieni uczestnicy turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się
 w Teatrze Gdynia Główna, w dniach 24-26 kwietnia 2015 r.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo  Kultury Teatralnej.

                                                               
Tczewskie eliminacje do 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  • Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • 24 marca 2015., wtorek – eliminacje powiatowe
  • ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10
  • Tczew

Więcej informacji na stronie Towarzystwa Kultury Teatralnej

 

 

Opr. DK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności