Aktualności

Tczew pod flagą czarno-białą

$image_alt
Fot. Andrzej Świetlik
Źródło grzegorzciechowski.pl

Już po raz czternasty odbędzie się w rodzinnym mieście Grzegorza Ciechowskiego impreza upamiętniająca tego artystę. In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego nie tylko popularyzuje, twórczość lidera Republiki, ale także promuje młodych muzyków i wokalistów. Fani Republiki spotkają się w piątek, 21 sierpnia 2015 r., w Tczewie.

Pierwsza impreza poświęcona pamięci Grzegorza Ciechowskiego odbyła się w Tczewie, 22 grudnia 2002 r., dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci artysty. Od tej pory co roku do rodzinnego miasta artysty zjeżdżają młodzi muzycy, aby swoimi interpretacjami piosenek artysty upamiętnić jego postać. W tym roku podczas wydarzenia usłyszymy Krzysztofa Zalewskiego – muzyka, kompozytora, wokalistę i multiinstrumentalistę, a także członka zespołów Muchy i Japoto. Tczew reprezentować będzie młoda wokalistka – Paulina Brzóska.

W programie

 • 17.00 „Wielki hipnotyzer" – uliczne zdarzenia artystyczne
            „Ciechowski saloniki literacki" (ul. Dabrowskiego)
 • 18.00 „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka" – otwarcie
               wystawy w parku Kopernika
 • 19.00 X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego – koncert
               finałowy (dziedziniec Fabryki Sztuki, ul. 30 Stycznia 4)
               Wystąpią: Bacteryazz, Box Anima, Bregma, Half Light, Hatbreakers, JMJ
                                Influence Trio, Katarzyna Jedrychowska, Miss Hapen, Snoww
                                Dog, State Urge, Agata Zakrzewska

            Recital Pauli Brzoski

            Koncert specjalny Krzysztofa Zalewskiego

Grzegorz Ciechowski połowę swego życia spędził w Tczewie. W tym mieście przyszedł na świat 29 sierpnia 1957 roku. Tutaj do dzisiaj mieszka jego matka i siostra. W Tczewie ukończył Szkołę Podstawową nr 3 i Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie. Z Tczewem związane są jego pierwsze doświadczenia muzyczne i literackie. Wraz z siostrą Aleksandrą uczęszczał do szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w zespole działającym przy staromiejskiej parafii. Występował w tczewskich grupach jazzowych i folkowych, grywając na flecie. Wiersze zaczął pisać w liceum. Zainteresowanie literaturą rozwinęła w nim Anna Andrzejewska, nauczycielka języka polskiego. Pod jej wpływem wybrał studia polonistyczne. W swojej twórczości Grzegorz Ciechowski bardzo często odwoływał się do kolegów ze szkoły i przyjaciół z młodości... zobacz tutaj

Źródło www.festiwalciechowskiego.pl

►Więcej informacji na stronie festiwalu

 

Oprac. BK

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności