Aktualności

Targi pracy dla młodych inżynierów. Przyjdź, porozmawiaj, aplikuj!

Inżynierskie Targi Pracy
Inżynierskie Targi Pracy. Fot. mat. prasowe ITP

Jesteś młodym inżynierem, który szuka pracy? Te targi są dla Ciebie! Dowiesz się, co zrobić, by dobrze wypaść podczas rozmowy rekrutacyjnej albo być zauważonym w sieci przez pracodawcę.

 

Targi są okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów studentów i absolwentów szkół technicznych  i nie tylko z potencjalnymi pracodawcami.

 

Dlaczego Inżynierskie Targi Pracy?

Firmy biorące udział w targach mają okazję zaprezentować swoje oferty studentom i absolwentom trójmiejskich uczelni. Poznanie wymagań i oczekiwań pomaga studentom w wyborze ścieżki dalszej edukacji i określenia drogi zawodowej. Pracodawcy mają szansę bezpośrednich rozmów z przyszłymi fachowcami i pozyskanie pracowników o wysokich kwalifikacjach. Podczas dorocznego spotkania, na targi przychodzą nie tylko studenci Politechniki Gdańskiej, ale także innych uczelni, również humanistycznych.

 

Gdzie i kiedy spotkają się potencjalni pracodawcy ze studentami i absolwentami?

Na dziedzińcach północnym i południowym gmachu głównego Politechniki Gdańskiej, 8 i 9 marca 2017 r. będzie można poznać najbardziej poszukiwane zawody i najpopularniejszych pracodawców. Politechnika Gdańska kształci ponad 25 tysięcy studentów na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich na 9 wydziałach i 33 kierunkach m.in. unikatowych w skali kraju specjalnościach, jak Energetyka, Inżynieria Mechaniczno-Medyczna, Mechatronika, Oceanotechnika, Technologie Ochrony Środowiska czy Transport. Świetnie wykształceni informatycy Politechniki Gdańskiej jakością swojego wykształcenia ściągnęli do Gdańska takie informatyczne potęgi, jak Intel czy IBM.

 

Warsztaty, spotkania, porady

Co zrobić, by mając 20 lat plus, dostać atrakcyjną pracę i przekonać do siebie szefów. Na te pytania będzie można poznać odpowiedzi podczas interaktywnego warsztatu „Orle Pióra. Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem!". Natomiast podczas zajęć „Autoprezentacja w biznesie – jak przekonać innych do swoich pomysłów?" uczestnicy otrzymają wskazówki dotyczące skutecznej autoprezentacji, budowania komunikatów i będą mogli przygotować się do wystąpienia i przećwiczyć je w grupie. Zainteresowani będą mogli nauczyć się mówić o sobie w taki sposób, by zainteresować pracodawcę.

 

Kto jest organizatorem ITP?

Inżynierskie Targi Pracy to jeden z największych i najważniejszych projektów organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST (Board of European Students of Technology) Gdańsk we współpracy z Biurem Karier Politechniki Gdańskiej. BEST to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 3 tysiące studentów z 33 krajów Europy, która promuje komunikację i wymianę doświadczeń pomiędzy studentami uczelni technicznych w całej Europie. Dzięki temu przyszli inżynierowie zdobywają unikatowe doświadczenie.

 

  • Inżynierskie Targi Pracy
  • 8 i 9 marca 2017 r., środa-czwartek
  • gmach główny Politechniki Gdańskiej, dziedzińce północny i południowy
  • ul. Gabriela Narutowicza 11-12 w Gdańsku-Wrzeszczu
  • więcej: Inżynierskie Targi Pracy

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska - Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia

  •  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta

  • firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet

  • testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524 

  • nr Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, info o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej