Aktualności

Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Stoliki i gracze na Festiwalu Gramy
Fot. mat. prasowe MTG SA

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku, w dniach 19-20 listopada 2016 r. odbędą się 5. Targi Gra i Zabawa, 13. edycja Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi – Festiwal Gramy, Festiwal Czytamy, Strefy – Edukacji i Malucha. Na odwiedzających czekają – ponad 700 tytułów i 1500 gier planszowych w festiwalowej wypożyczalni.

 

Gramy to największa planszówkowa impreza w kraju. Formuła jest prosta – przez 2 dni, w sobotę i niedzielę, można przyjść i grać, grać, grać. Czeka hala wypełniona stolikami do gry oraz ponad 1000 planszówek, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Wolontariusze w żółtych koszulkach będą pokazywać oraz tłumaczyć zasady gier planszowych, a także pomagać w wyborze gry dla siebie. Na terenie hali znajdują się również strefa zabaw przygotowana przez Poszukiwaczy Przygód oraz prezentacje i turnieje gier takich wydawnictw, jak Rebel i Trefl.

Warsztaty dla twórców gier to część programu przygotowana specjalnie dla fanów planszówek, którzy zapragnęli spróbować swoich sił również w ich projektowaniu. Jest to też niebywała gratka dla osób, które chciałyby dowiedzieć się nieco więcej o biznesie, jakim są gry planszowe.

Jak co roku, pojawi się specjalna sala dedykowana premierowym grom z targów Spiel w Essen (Niemcy). W tym roku pojawi się tam prawie 100 tytułów!

W części poświęconej Festiwalowi Czytamy będzie można zakupić dobrą książkę z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, wziąć udział w grze fabularnej, bitwach komiksowych i zabawach literowych dla ludzi o słabych nerwach. Wystawcy zaprezentują wiele nowości i zaproszą na spotkania z autorami swoich publikacji i ilustracji. Na targach będzie można m.in. kupić grę i poprosić o autograf ilustratora Andrzeja Mleczkę, a także zaopatrzyć się w książki z autografem prof. Marty Bogdanowicz.

W sali turniejowej rozegrane zostaną finały: Mistrzostw Polski Królestwo w budowie oraz turnieju w Santiago. W programie festiwalu znajdzie się także finał plebiscytu Gra Roku, podczas którego nagrodzeni zostaną wydawcy najlepszych tytułów roku 2016. Imprezie towarzyszą ponadto warsztaty, miniturnieje gier oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

​Targi Gra i Zabawa

 • 19 listopada 2016 r., sobota, godz. 10.00-20.00
  20 listopada 2016 r., niedziela, godz. 10.00-18.00
 • Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo
 • ul. Żaglowa 11, Gdańsk
 • bilety:
            jednoniowy – 20 zł
            dwudniowy – 30 zł

Zobacz:

Patronat honorowy nad targami objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 • Wnioskodawca: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
 • Departament wskazany do realizacji: Departament Turystyki i Promocji, tel. 58 32 68 350

 

view szablon artykułu