Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/987beb67-8775-4d8e-9e09-6aed54931198.jpg Taneczna opowieść o życiu 36-letniego człowieka. Performance Butoh w Ustce

Taneczna opowieść o życiu 36-letniego człowieka. Performance Butoh w Ustce

Postać ludzka na ciemnym tle

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Centrum Aktywności Twórczej na Performance Butoh Anny Pabiś, który odbędzie się w środę, 28 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

 

Performance kończy projektu rezydencyjny artystki.

Taniec życia

–  Otwórzmy Tunel Czasu i przenieśmy się do 1995 r., do sali na III poziomie. Odnajdźmy to, co ukryte. To, czego boimy się oraz to, co wydaje się obce i to, co wypieramy z naszej świadomości kolektywnej i chowamy w naszym cieniu. Ale to nie daje się ignorować i powraca domagając się naszej uwagi, akceptacji i asymilacji – mówi Anna Pabiś.

Performance Butoh to okazja doświadczenia lipca 1995 r., opisanego językiem teatru awangardowego, tańca współczesnego oraz psychologii CG Junga (koncepcji cienia, archetypów, symboli oraz aktywnej wyobraźni). Jest inspirowany osobistymi wspomnieniami z 1995 r., relacjami świadków czasu, rezultatami miesięcznego researchu filmowego oraz zaangażowaniem uczestników warsztatów Butoh Intensive. Będzie to podsumowanie miesięcznej pracy nad projektem filmowym „Feniks”, który opowiada o procesie rozwoju człowieka od narodzin do 36 roku, zaczynając od 1984 r.

Czego się wstydzimy? Naszej biedy? Naszego etapu rozwoju? Naszej przeszłości? Doświadczenia izolacji i wykluczenia z Zachodniego Świata? Co chcemy ukryć za markowymi samochodami na leasing, zachodnimi ubraniami z lumpeksu, domami na kredyt, podróżami tanimi liniami lotniczymi? Dlaczego tak bardzo pragniemy amerykańskiego stylu życia, Unii Europejskiej i NATO? Spójrzmy sobie w oczy: kim jesteśmy w 1995 roku, czego naprawdę potrzebujemy. Nie bójmy się tego, CO jest i JAK jest. Dajmy sobie przestrzeń i czas by być sobą, bez względu na naszych sąsiadów i trendy, wbrew naciskom ekonomicznym i własnym wygórowanym oczekiwaniom.

 

O artystce

Anna Pabiś – urodziła się w 1984 r. w Giżycku, od 2009 r. mieszka w Niemczech. Studiowała fotografię na łódzkiej filmówce po etnolingwistyce, kulturze wizualnej i gender studies w Poznaniu i Nijmegen. Zajmuje się sztuką, tańcem i filmem. Bada, czym jest kreatywność z perspektywy języka, mediów, Jej prace (fotografia, instalacja, video, taniec) podejmują tematykę społeczną jak np. migracja, płeć, urbanistyka, kultura wizualna i twórcze wykorzystanie technologii. Od 2013 r. trenuje taniec jako metodę twórczą m.in. u Atsushiego Takenouchi w Poznaniu oraz w Berlinie u Roberta Solomona, Furu Michiyasu i Natsuko Kono. W 2017 przy współpracy z Anyą Deubel i Tanz Fabrik w Berlinie opracowała metodę treningu ruchowego Butoh Intensive, pracując równolegle przy produkcji filmów dokumentalnych . W listopadzie 2018 została zaproszona jako rezydentka do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, żeby pracować nad autorskim projektem filmowym „Feniks” przy wykorzystaniu Butoh Intensive.

 

Performance Butoh

  • 28 listopada 2018 r., środa, godz. 17.00
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz:

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Ania Pabiś

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.