Aktualności

Takiego miesiąca jeszcze nie było. W październiku z linii PKM skorzystało ponad 400 tys. pasażerów

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Ze wszystkich połączeń systemu PKM skorzystało 414 100 pasażerów. To historyczny rekord. Rekordem okazało się również połączenie do Kartuz. W październiku pociągi przewiozły tam aż 104 tys. podróżnych.

 

To był bardzo dobry miesiąc na kolei.

 

Październikowy rekord

Październik 2019 r. to pierwszy miesiąc w historii, w którym liczba pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przekroczyła 400 tys. – Pasażerów było dokładnie 414 100 – cieszy się Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. To bardzo dobry wynik. Dla porównania w październiku 2018 r. pasażerów było ok. 372 tys. –  W rekordowym październiku aż 104 tys. osób to podróżni odcinka kartuskiego. To również najwięcej w historii linii – dodaje marszałek.

 

 

Sukces i wyzwanie

Sukces projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej widać na każdym kroku. Liczba pasażerów rośnie rok do roku. Ogółem w ciągu czterech lat z pociągów skorzystało ponad 10 mln pasażerów. Wzdłuż linii kolejowej rosną nowe osiedla, a przy stacjach powstają węzły integracyjne. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy tak chętnie korzystają z linii PKM. Wynik ten, traktujemy nie tylko jako sukces, ale również jako wyzwanie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu – podkreśla Mieczysław Struk. Jednym z takich działań, było uruchomienie w październiku dodatkowych  kurów między innymi z Gdyni do Gdańska i do Kartuz. Ponadto, najbardziej popularny pociąg na linii, który odjeżdża ze stacji Kartuzy o godzinie 6.36, obsługiwany jest przed dwa szynobusy.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości