Aktualności

TAK dla S6 w województwie pomorskim

TAK dla S6 w województwie pomorskim

Działa już profil społeczny na Facebooku „TAK dla S6 w województwie pomorskim", poświęcony zainaugurowanej 17 listopada 2016 r. w Lęborku akcji zbierania podpisów mieszkańców województwa pomorskiego pod apelem w sprawie budowy drogi ekspresowej S6.

Informacje na temat apelu w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 znajdują się na profilu
 

TAK dla S6 w wojewodztwie pomorskim

 

Pojawiające się w mediach w ostatnim czasie wypowiedzi przedstawicieli rządu odkładają w czasie budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Pomorzanie chcą zabrać wspólny głos w tej sprawie. Dlatego marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wraz samorządowcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych podpisali w Lęborku apel skierowany do Rządu RP.

Także mieszkańcy województwa mogą poprzeć tę inicjatywę i dołączyć swój podpis pod apelem. Listy z podpisami można dostarczać do 25 listopada.

Fragment apelu:
„Inwestycja ma strategiczny charakter dla województwa pomorskiego. Droga ekspresowa S6 wraz z autostradą A1 i realizowaną drogą ekspresową S7, będzie stanowić kręgosłup transportowy województwa, a także Polski Północnej. Budowa drogi ekspresowej S6 zapewni stworzenie sprawnego powiązania transportowego zachodniej części województwa z Trójmiastem, przyczyniając się tym samym do wzrostu atrakcyjności osiedleńczej i inwestycyjnej tych obszarów. (…)

Brak tej ważnej dla nas, strategicznej z punktu widzenia regionu, drogi oznacza stagnację gospodarczą i społeczną znacznej części województwa pomorskiego. Jest ona ważna dla przedsiębiorców, dla rozwoju gmin, ośrodków akademickich, jak i dla wszystkich mieszkańców tej części Pomorza. Dlatego wspólnie apelujemy o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad realizacją tej ważnej dla Pomorza i Polski inwestycji."

Czytaj więcej na stronie: Apel w sprawie budowy drogi ekspresowej S6. Tam też znajdziesz wzór listy do podpisów.

Zobacz:

 

TAK dla S6 w województwie pomorskim

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka