Aktualności

Tai chi w Sopocie

$image_alt
Fot. materiały organizatora

W związku z obchodami Światowego Dnia Tai Chi w sopockich Łazienkach Północnych, 25 kwietnia 2015 r., o godz. 10.00 odbędzie się otwarty trening. Zajęcia w plenerze blisko morza to nie tylko wyzwanie dla zmysłu równowagi, ale również porcja jodu i świeżego powietrza. W ramach treningu odbędą się wspólne ćwiczenia – możliwość zobaczenia i odczucia, czym jest tai chi, ale również krótki pokaz instruktorów. Wstęp jest wolny.

Tai chi jest wewnętrzną odmianą kung fu praktykowaną od XIII w. w Chinach dla poprawy zdrowia i samoobrony. Trening polega na pracy nad koordynacją ciała między umysłem a ciałem, w oparciu o klasyczne koncepcje chińskiej nauki. Ma nieocenione walory zdrowotne i wzmacniające organizm.

Ćwiczenie te są szczególnie zalecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa oraz bólami pleców. Osoby zestresowane odkryją, że po kilkutygodniowej praktyce, że stają się spokojniejsze, bardziej skoncentrowane i odporne na stres.  Regularny trening działa leczniczo m.in. na nadciśnienie, nerwicę, astmę, układ trawienny i immunologiczny.

Tai chi przeznaczone jest dla każdego bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań.

Organizatorzy proszą o wygodny ubiór i obuwie sportowe.

Rafał Szulkowski, trener

 Na zdj. Rafał Szulkowski, trener
 Fot. materiały organizatora

O szkole YMAA                

Szkoła Yangís Martial Art Association (YMAA) Sopot-Gdańsk została założona 16 lat temu i prowadzi zajęcia z tai chi i kung fu shaolin. Treningi prowadzi wykwalifikowany instruktor sztuk walk Rafał Szulkowski, który trenuje od 26 lat pod okiem instruktorów YMAA oraz samego mistrza Yang Jwing Minga.

Szkoła włącza się w akcje charytatywne i pokazy propagując ideę aktywnego spędzania wolnego czasu, dbając o rozwój wiedzy o chińskich sztukach walk.

Więcej informacji na stronie szkoły.

 

                                                                              

 

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Tai chi

  • 25 kwietnia 2015 r., godz. 10.00, sobota
  • Łazienki Północne, Sopot
     

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości