Aktualności

Szybki PIT za 2014 r. w Pomorskiem

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/matfron

Trwa ogólnopolska akcja Szybki PIT, dotycząca składania rocznych zeznań podatkowych. Głównym celem akcji jest uświadomienie podatnikom, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji drogą elektroniczną.

Izba Skarbowa w Gdańsku oraz urzędy skarbowe w woj. pomorskim od początku roku informują o akcji, przybliżają zmiany w prawie podatkowym, edukują podatników, organizują szkolenia dedykowane przedsiębiorcom (zobacz: Wykaz bezpłatnych szkoleń dla podatników) oraz  zachęcają do elektronicznego kontaktu z administracją podatkową.

Szybki PIT. Fot, mat, prasowe MF

Aby ułatwić złożenie zeznania podatkowego i wyjaśnić wszelkie wątpliwości z nim związane, pracownicy pomorskiej administracji podatkowej przygotowali wiele inicjatyw. Podczas spotkań w urzędach skarbowych bądź przestrzeni publicznej pracownicy izby i urzędów skarbowych będą udzielać informacji dotyczących rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014r., zasad korzystania z ulg i odliczeń oraz innych zagadnień z zakresu prawa podatkowego.

W celu ułatwienia podatnikom złożenia zeznania podatkowego za 2014 r., przewidziany jest również Dzień Otwarty, 7 marca 2015 r., natomiast 29 i 30 marca 2015 r. urzędy skarbowe w województwie pomorskim  wydłużają godziny pracy do godz. 18.00.

Warto zajrzeć na stronę www.szybkipit.pl, stanowiącą kompendium wiedzy na temat akcji PIT i rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Znajdują się tam m.in. wszystkie potrzebne formularze i broszury oraz kalkulatory podatkowe. Za jej pośrednictwem można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop. Strona  ułatwia również kontakt z ekspertami podatkowymi z Krajowej Informacji Podatkowej, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową. Każdy internauta może też swobodnie przeglądać wszystkie zadane pytania poprzez aplikację, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań. Zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma ID pytania, pozwalające później odnaleźć dane pytanie w aplikacji.

Podatnicy mogą także  skorzystać z nowego narzędzia, jakim jest Portalpodatkowy.mf.gov.pl, który w przyszłości zapewni w pełni elektroniczny kontakt obywateli z administracją podatkową. Na portalu znajdują się m.in. informacje o zmianach przepisów podatkowych, komunikaty, powiadomienia, kalkulatory, ważne terminy czy kalendarz dla podatników. Ze strony tej można pobrać odpowiednią aplikację, która umożliwia elektroniczne rozliczenie z fiskusem. To bezpieczny, szybki i prosty sposób złożenia zeznania rocznego. W zeszłym roku z tej formy rozliczenia skorzystało ponad 5 mln podatników w całej Polsce. W 2012 r. złożono w woj. pomorskim prawie 230 tys. e-deklaracji, zaś w 2013 – ponad 318 tysięcy.

Zobacz:

Na potrzeby akcji został uruchomiony w Izbie Skarbowej w Gdańsku, punkt informacyjny czynny codziennie w godz. 9.00-14.00, tel. 58 300 24 32. Informacji dotyczących rozliczania tegorocznych deklaracji udzielają również pracownicy urzędów skarbowych.

Izba Skarbowa w Gdańsku
ul. Długa 75/76
80-831 Gdańsk
tel. 58 30 02 300
faks 58 30 14 318 

Godziny otwarcia:

 poniedziałek  

  7.30-15.30    

 wtorek

  7.30-15.30

 środa

  7.30-15.30

 czwartek

  7.30-15.30

 piątek 

  7.30-15.30

Więcej:

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Aktualności