Aktualności

Szybcy i Wściekli w Pszczółkach. Przyjedź na Autodrom Pomorze i dowiedz się kim są najlepsi drifterzy w Polsce

Zawody Drift Open
Zawody Drift Open. Fot. Mateusz Ochocki/KFP

Zawody Drift Open na Autodromie Pomorze w Pszczółkach już 14 i 15 października. Zobacz najbardziej widowiskowy sport samochodowy i przejedź się DriftTAXI.

 

To będzie piąta i  finałowa runda cyklu Drift Open Polish Drift Series.

 

Motoryzacyjne widowisko

Zawody w drifcie to jeden z najbardziej widowiskowych sportów motorowych. Popularne palenie gumy podczas kontrolowanych poślizgów narodziło się w Japonii, ale szybko stało się popularne na całym świecie. W Polsce pierwsze zawody w drifcie rozegrano 13 lat temu. W zawodach nie liczy się czas okrążenia toru, ale zrobienie tego w jak najbardziej widowiskowy sposób. To idealne połączenie rozrywki sportowej i i rywalizacji.

 

Co będzie się działo w Pszczółkach?

Autodrom Pomorze w Pszczółkach już po raz drugi w tym roku gościć będzie elitę polskiego driftu. W sobotę odbędą się otwarte dla publiczności treningi oraz kwalifikacje. Główne zawody rozegrane zostaną w niedziele. Przewidziane są dwie serie zawodów. Uczestnicy będą rywalizować w parach. Finałowa rywalizacja zostanie rozegrana przy sztucznym oświetleniu, co jeszcze bardziej podkreśli widowiskowość. Nie tylko zawodnicy będą mogli zaliczyć kółko lub dwa na torze. Na chętnych będą oczekiwać DriftTAXI. Każdy pasażer będzie mógł poczuć się jak w filmach z serii Szybcy i Wściekli.    

 

 

view szablon artykułu