Aktualności

Szukasz pomysłu na siebie? Na nową pracę albo studia? Skorzystaj ze specjalnych porad doradców zawodowych

CoWomen / unsplash.com
CoWomen / unsplash.com

Nie prześpij wakacji! To świetny czas na zaplanowanie kariery, znalezienie pierwszej pracy lub totalną zmianę w życiu zawodowym. W podjęciu decyzji, stworzeniu ciekawego CV oraz znalezieniu ukrytych talentów pomogą dorady zawodowi. Do 23 sierpnia będą udzielać darmowych porad w Gdańsku i Słupsku.

 

Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku. Obowiązują zapisy.

 

Poczuj się pewnie na rynku pracy

Indywidualne konsultacje to dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą zmiany w życiu. Niezależnie od tego, czy dopiero stawiają pierwsze kroki w pracy, wybierają studia, szukają zatrudnienia na wakacje, marzą o własnej firmie lub całkowicie chcą zmienić swoją ścieżkę kariery. – Spotkanie ze specjalistą pokaże od czego zacząć takie zmiany – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Jeśli np. chodzi o założenie działalności gospodarczej, doradca zasugeruje, jakie działania podjąć, żeby zrealizować pomysł na biznes – tłumaczy Żmudzińska.

Profesjonalny doradca podpowie przede wszystkim, jak znaleźć swoje mocne strony, stworzyć CV, które zachwyci pracodawcę, i odnaleźć się na rynku pracy. Pomoże zaplanować strategię poszukiwania pracy dostosowaną do własnych potrzeb oraz przygotuje do rozmowy z przyszłym pracodawcą. Można będzie dowiedzieć się także, jak łączyć studia z nauką lub założyć własny biznes.

 

Młodzież na konsultacje

Wakacje to dobry czas, żeby zająć się swoimi sprawami. – Zachęcamy młodzież do korzystania z porad doradcy zawodowego – zaznacza Żmudzińska. – Młodzi ludzie bardzo często nie potrafią wskazać swoich mocnych stron i predyspozycji, a przez to zdecydować się na właściwe studia czy szkołę. Dziś to bardzo ważne, bo rynek pracy zmienia się w tempie ekspresowym i trudno określić, które zwody w najbliższej przyszłości zapewnią zatrudnienie – wyjaśnia.

A, jak podkreśla Żmudzińska, w niedalekiej przyszłości pojawi się wiele nowych zawodów związanych z dynamicznie rozwijającymi się technologiami. Według prognoz ekspertów w ciągu najbliższej dekady aż 47 proc. obecnie wykonywanych zawodów zniknie. – Dlatego trzeba rozwijać nowe umiejętności i planować to wyprzedzeniem, a przede wszystkim nie bać się zmian – mówi.

Konsultacje są całkowicie bezpłatne, trzeba tylko wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie lub osobiście (numery telefonów na grafice). Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku czekają codziennie w godzinach 8-15 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku, ul. Żabi Kruk 16. Konsultacje odbywają się także w Słupsku – w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Jaracza 18a.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej