Aktualności

Szpital Reumatologiczny w Sopocie coraz piękniejszy

$image_alt
Fot. Fotobank.pl / UMS

Marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń podpisali dzisiaj z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim umowę na dofinansowanie przez Miasto Sopot kwotą 200 tysięcy złotych realizacji kolejnego etapu projektu „Termomodernizacji budynków Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko".

- To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy korzystają z usług Wojewódzkiego Szpitala Reumatologicznego w Sopocie oraz wszystkich, którzy codziennie widzą, jak zmienia się oblicze Wojewódzkiego Szpitala Reumatologicznego w Sopocie – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlano-montażowych łącznika pomiędzy pawilonem nr 2 i Zakładem Balneologii. W ramach prac wykonany zostanie remont ścian i dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej a także docieplenie. Planowany termin zakończenia prac to IV kwartał br. 

Realizowany od 2011 r. projekt termomodernizacji budynków szpitala jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, a także z budżetu Sopotu oraz samorządu województwa. Wartość przedsięwzięcia to 3,69 mln zł, unijne dofinansowanie – 2,42 mln zł. Wkład własny do projektu zapewniła m.in. Gmina Miasta Sopotu w wysokości 711 tysięcy zł, a także samorząd województwa i WZR. 

W latach 2011-2013 wykonano projekt budowlano-wykonawczy, a także prace termomodernizacyjne (CO, docieplenie ścian, remont i docieplenie stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz inne roboty budowlano-montażowe) realizowane na terenie następujących obiektów szpitala: Oddziału Rehabilitacji, Oddziału Reumatologii, Pawilonu I i Pawilonu II. 

- Cieszę się, że w tym roku zakończą się prace remontowo-budowlane Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie. Także dzięki wsparciu z sopockiego budżetu, udało się dofinansować to ważne przedsięwzięcie – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Budynki szpitala stoją w strategicznym dla miasta miejscu, w sercu Parku Południowego i w sąsiedztwie nowego Domu Zdrojowego, przy wejściu na molo. To wizytówka miasta, którą codziennie mijają tysiące sopocian i turystów. 

 

Małgorzata Pisarewicz

view szablon artykułu