Aktualności

Szkoła rodzenia w Koperniku

$image_alt
Otwarcie szkoły rodzenia w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Fot. materiały prasowe

Jak bardzo potrzebna jest wiedza na temat bycia rodzicem, wiedzą wszystkie przyszłe mamy i wszyscy przyszli tatusiowie. Teraz w jej zdobyciu pomoże im nowo otwarta szkoła rodzenia, która zaczęła działać w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Wstęgę podczas uroczystości przecinali przedstawiciele Zarządu Spółki Copernicus Pl, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Danuta Adamczyk Wiśniewska z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Szkoła Rodzenia „Dobry Początek" działa od 2002 r., przygotowała ok. 1000 par do porodów rodzinnych, a teraz będzie miała swoją filię w szpitalu Kopernika. Zajęcia prowadzą położne, które na co dzień pracują na Oddziale Położniczym i Sali Porodowej. Tworząc szkołę rodzenia pomysłodawczynie zaobserwowały potrzebę wspierania nie tylko kobiet, ale i przygotowania przyszłych tatusiów do opieki nad nienarodzonym dzieckiem, porodu i wspólnego podejmowania ról rodzicielskich. W trakcie zajęć przyszli rodzice będą mieli możliwość rozmowy ze specjalistami różnych dziecin – lekarzem pediatrą, fizjoterapeutą, psychologiem rozwojowym, logopedą i ratownikiem medycznym.

Otwarcie szkoły rodzenia w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Fot. materiały prasowe

Szczegóły na stronach internetowych:

Oprac. AK

view szablon artykułu