Aktualności

Szczepienia przeciw grypie dla seniorów w Gdyni

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ Sergey Nivens

Mieszkańcy Gdyni, którzy mają ukończone 70. lat oraz osoby, które chorują na cukrzycę lub serce, będą mogły w sobotę, 3 października 2015 r., skorzystać z bezpłatnych, profilaktycznych szczepień przeciw grypie.

Akcje bezpłatnych szczepień przeciw grypie odbywają się w 21 miastach w całej Polsce w ramach II Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy.

Z inicjatywy ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy rok 2015 ogłoszony został rokiem walki z powikłaniami pogrypowymi. Wirus grypy może m.in. zaostrzać objawy poważnych chorób przewlekłych i prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Z tego powodu niezwykle istotne jest uświadamianie społeczeństwa, jak ważna jest profilaktyka tej choroby, poprzez poddawanie się szczepieniom ochronnym. Są one wskazane przede wszystkim osobom leczącym się na choroby układu krążenia i oddechowego, diabetykom, kobietom w ciąży oraz dzieciom i osobom starszym. Jak pokazują dane epidemiologiczne z województwa pomorskiego, istotną kwestią jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w tym regionie, aby eliminować groźne powikłania pogrypowe.

Grypa może doprowadzić do wystąpienia niebezpiecznych powikłań, a nawet śmierci. Dlatego warto poddać się szczepieniu i zabezpieczyć się przed sezonem grypowym. Skuteczność, którą zapewnia szczepionka, wynosi ok. 70-80 proc. Jest to najbardziej efektywna, a przy tym bezpieczna i tania metoda zapobiegania zakażeniu wirusem grypy. O podaniu szczepionki każdorazowo decyduje lekarz, na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem.

 

Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców Gdyni
—————————————————————————

  • 3 października 2015 r.
  • od godz. 8.00 do 13.00 (lub do wyczerpania zapasów dawek przeznaczonych na potrzeby akcji)
  • NZOZ Wzgórze św. Maksymiliana
  • Gdynia, ul. Legionów 67

Więcej informacji na stronach www.opzg.pl oraz www.grypoodporni.pl.

Ogólnopolski program Zwalczania Grypy

 

 

view szablon artykułu