Aktualności

Szalone wdówki w Gdańsku

$image_alt
Fot. mat. prasowe Sceny Teatralnej NOT

W Gdańsku, 26 kwietnia 2015 r. będzie można zobaczyć Teatr Kwadrat i spektakl „Klub Cmentarny". Na scenie pojawi się doborowa obsada: Ewa Kasprzyk, Ewa Ziętek, Ewa Wencel, Lucyna Malec i Marek Siudym.

Ten, kto powiedział, że życie zaczyna się po trzydziestce, okrutnie się pomylił. Prawdziwa jazda zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce. Dla trzech wdów regularne wizyty na cmentarzu i odwiedziny zmarłych mężów, to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W końcu nikt tak cierpliwie nie wysłucha relacji z codziennych zakupów, lokalnych plotek i opisu szczegółowego braku jakichkolwiek planów na przyszłość, jak przyjaciółki. Dlatego zapewne, choć różnią się nawet najdrobniejszym elementem charakteru, panie rytualnie umawiają się na wspólne herbatki, by ramię w ramię, radosnym krokiem udać się do pobliskiej nekropolii.

Klub Cmentarny, fot. mat. prasowe Sceny Teatralnej NOT Klub Cmentarny, czyli szalone wdówki
 Fot. mat. prasowe Sceny Teatralnej NOT

Ale na nieszczęście zeszłych już małżonków, w miejscu ich wiecznego odpoczywania pojawiają się czasem… żywi mężczyźni. A właściwie jeden konkretny. Sam, również wdowiec, najlepszy rzeźnik w okolicy, w niektórych kręgach kulturowych po prostu musi się stać partią wręcz idealną.

Kiedy między nim a jedną z przyjaciółek wywiązuje się płomienny romans, przyszłość klubu cmentarnego staje pod ogromnym znakiem zapytania. Przecież jednym rzeźnikiem raczej trudno się podzielić. A skoro nie można uszczęśliwić wszystkich, to może warto skutecznie pozbyć się kłopotu? Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną? A może nie warto walczyć o taki klub, którego połowa członków nie jest już w stanie podpisać listy obecności?

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Klub Cmentarny, czyli szalone wdówki
26 kwietnia 2015 r., niedziela, godz. 16.00 i 19.00
Scena Teatralna NOT
ul. Rajska 6
Gdańsk

Bilety – w cenie 75 zł, 95 zł, 110 zł – do nabycia na stronie Teatru Kwadrat, w kasie Sceny Teatralnej NOT i w sieci salonów EMPiK.

Opr. BMG

 

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności