Aktualności

Sytuacja na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski


PKM informuje, że w dniach 14-15 lipca 2016 r. w wyniku długotrwałych i intensywnych opadów atmosferycznych, w kilku miejscach nastąpiło obsunięcie skarp nasypów i wykopów PKM na liniach nr 248 i 253. Trwają intensywne prace na tych liniach, zmierzające do zabezpieczenia i zmniejszenia skutków zaistniałej sytuacji awaryjnej. Podejmowane działania mają na celu jak najszybsze przywrócenie ruchu.

W związku z powyższym, ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, 14 lipca 2016 r. o godz. 21.15 zostały wprowadzone ograniczenia prędkości pociągów, a o godz. 23.11 wstrzymano ruch pociągów na linii PKM od stacji Gdańsk Wrzeszcz do stacji Gdańsk Osowa.

Od godz. 22.00 trwają czynności sztabu kryzysowego PKM w celu określenia aktualnego stanu technicznego linii kolejowej oraz ustalenia niezbędnych działań w celu przywrócenia ruchu na linii kolejowej.

Przewoźnik, Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o., poinformował o możliwości wykorzystania biletów na linię PKM w komunikacji miejskiej na odcinku Gdańsk Osowa – Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdańsk Osowa – Gdynia Główna.

Informacje dla podróżnych znajdują się na stronie internetowej Szybkiej Kolei Miejskiej.

view szablon artykułu