Aktualności

Sympozjum Pszczelarskie w Lubaniu

$image_alt
Fot. PODR

W Pomorskim Centrum Pszczelarskim w Lubaniu 24 października odbyło się Sympozjum Pszczelarskie. Gospodarzem wydarzenia był Aleksandra Mach, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, udział w spotkaniu wzięli także Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego, Maciej Kazienko, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Leszek Pękala, wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gdańsku.

Tegoroczne sympozjum było szczególne  – mówił dyrektor PODR, Aleksander MachSkupiliśmy się podczas niego na chorobach pszczół. Rozwój pszczelarstwa i efekty produkcyjne zależne są w dużym stopniu od znajomości sposobów zapobiegania, rozpoznawania oraz zwalczania chorób, pasożytów i szkodników zagrażających tym owadom. Mam nadzieję, że z tego sympozjum każdy uczestnik wyszedł z nową wiedzą, jak walczyć z chorobami.

Sympozjum było także okazją do podsumowania szkolenia dla młodych pszczelarzy, które odbyło się w pasiece w Lubaniu. Dziesięciu jego uczestników otrzymało ule z pszczołami oraz niezbędny sprzęt pszczelarski, choć najważniejsza okazała się wiedza, którą zdobyli. Wykłady przeprowadziły autorytety wśród pszczelarzy – dr hab. Paweł Chorbiński oraz Adam Świątkowski.

Uczestnicy sympozjum /Fot. PODR

Seminarium zorganizowane zostało w ramach zadania „Chrońmy jeziora i pszczoły – szkolenia dla rolników", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

PODR  

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka