Aktualności

Sylwester w Pomorskiem

Sztuczne ognie na niebie
Fot. ©Depositphotos/Lukas Gojda

31 grudnia, czyli sylwester, to wyjątkowa noc. Noc zabawy do białego rano, tańców, sztucznych ogni i radości z nadchodzącego nowego roku. Z tej okazji w wielu pomorskich miejscowościach przygotowano specjalną ofertę. Koncerty, spektakle, bale czy spotkania na rynkach to tylko niektóre z atrakcji, w których można wziąć udział. Sprawdź, jakie atrakcje Cię czekają.


Sylwester w tradycji jest wigilią nowego roku. Huczne obchody pożegnania starego i powitania nadchodzącego roku narodziły się w XIX w. Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. W czasie zabawy sylwestrowej wylewano wosk, wypowiadano różnorodne zaklęcia, aby dowiedzieć się. co przyniesie nadchodzący rok. Na początku XX w. pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych.

Sprawdź, jak możesz spędzić tę noc w pomorskich miastach i miasteczkach:

Kartuzy
Zabawa odbędzie się w parku Solidarności. Od godz. 22 do 23.45 zaplanowano dyskotekę, a północy – pokaz sztucznych ogni.

Kościerzyna
Tradycyjnie, w sylwestrowy wieczór będzie można podziwiać świetlne widowisko. Punktualnie o północy z budynku Urzędu Miasta odpalone zostaną sztuczne ognie.

Krynica Morska
Powitanie nowego roku odbędzie się na skwerze w okolicach portu jachtowego nad Zalewem Wiślanym. Od godz. 22 – zabawa przy muzyce mechanicznej, o północy – pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie życzeń od włodarzy Krynicy Morskiej.

Malbork
Sylwestrowa zabawa będzie trwać od godz. 22.30 do godz. 1. Na pl. Kazimierza Jagiellończyka wystąpi zespół All Style Band, a życzenia złożą władze Malborka. O północy – pokaz fajerwerków.

Nowy Dwór Gdański
Na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury dopiero 1 stycznia 2017 r. w godz. 16.30-17 odbędzie się pokaz fajerwerków, a życzenia złożą przedstawiciele samorządu.

Pruszcz Gdański
Na placu parkingowym Urzędu Miasta od godz. 23 będzie można posłuchać największych hitów mijającego roku.

Rumia
Zabawę sylwestrową zaplanowano od godz. 23 do 1. Na miejskim stadionie wystąpi zespół Półtora Gościa, życzenia złoży burmistrz, nie zabraknie też fajerwerków.

Słupsk
Na placu Zwycięstwa zaplanowano zabawę sylwestrową – start o godz. 21.30. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy przed sceną i na lodowisku. W programie mnóstwo atrakcji, wydarzeń i nagród – dla tych, którzy razem z prowadzącym zdecydują się założyć łyżwy i ruszyć na lód, przewidziano rywalizacje: sylwestrową jazdę po bandzie, slalom, wyścigi przez przeszkody, przeciąganie liny, taniec zespołowy. Będzie też pokaz tańca energetycznej zumby połączony z jej nauką – trening taneczny zakończy się wspólnym pokazem. O 22.30 na scenie pojawi się Tomasz Karolak wraz z Pączkami w Tłuszczu i będą na niej grać do 23.55. O północy życzenia złoży prezydent, natomiast nowy rok gorącymi rytmami światowych przebojów rozgrzewać będzie DJ Magic.

Starogard Gdański
Na Stadionie Miejskim im. K. Deyny o godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie noworoczne. Życzenia ok. godz. 20 złoży przedstawiciel samorządu miasta. Na uczestników będą czekać ciepłe napoje, grochówka i pokaz fajerwerków.

Wejherowo
Sylwestrową zabawę w parku Majkowskiego zaplanowano w godz. 23-1, a poprowadzi ją DJ Miker. Będą też życzenia od przedstawicieli samorządu miasta. W programie – pokaz sztucznych ogni.

 

 

view szablon artykułu