Aktualności

Święto sopockich NGO

$image_alt
Fot. ©Depositphotos mandygodbehear

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zapraszają już po raz trzynasty na sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych (ang. Non-Government Organization). W sobotę, 12 września 2015 r., odwiedzający skwer Kuracyjny Sopockiego Molo będą mogli zapoznać się z ofertą wystawców corocznego święta sektora pozarządowego oraz wziąć udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach.

– W tym roku spodziewamy się udziału blisko 60 podmiotów, tworzących na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo aktywną przestrzeń promowania działalności przynoszącej społeczny pożytek, inspirującą do podejmowania aktywności obywatelskiej – mówi Piotr Harhaj, Prezes Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji, organizator wydarzenia.

Wśród wystawców znajdują się organizacje pozarządowe, jak również instytucje publiczne działające, między innymi w sferach:  zdrowia, społecznej, ekologii i ochrony środowiska, edukacji, sportu oraz kultury. Swoje działania kierują do rodzin, dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Od wielu lat w wydarzeniu bierze udział Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna gwarantując, w szczególności najmłodszym uczestnikom Festynu, niezapomniane atrakcje.

Festyn to możliwość bezpośredniego kontaktu wystawców z sopocianami i kuracjuszami, wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania współpracy. Tym samym stanowi zarówno zaproszenie do współpracy dla poszukujących wsparcia, jak również dla poszukujących możliwości zaangażowania społecznego. To jesienne spotkanie odpowiada również na potrzebę integracji i prezentacji potencjału organizacji pozarządowych.

W programie:

11.30 Parada pozarządowa/zbiórka przy Kościele p.w. św. Jerzego w Sopocie

Przemarsz uczestników Festynu ulicą Bohaterów Monte Cassino do skweru Kuracyjnego Sopockiego Molo

12.00 Uroczyste rozpoczęcie festynu i wręczenie nagrody „Sopockie Serce"/Muszla Koncertowa Sopockiego Molo

Wręczenie Nagrody Prezydenta Sopotu „Sopockie Serce" dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców

12.00-15.00 Targi Organizacji Pozarządowych Top 2015/skwer Kuracyjny Sopockiego Molo

Aktywna prezentacja działalności społecznie pożytecznej, m.in. poprzez: quizy, gry  i zabawy edukacyjne, przyrodnicze i sportowe, edukacja w zakresie opieki nad zwierzętami, adopcje zwierząt, konsultacje w zakresie zdrowia, akcja poboru krwi, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, badania: ciśnienia, poziomu cukru, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, porady diagnostyczne, masaże, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sopockich sportowców (m.in. lekkoatletyczne, aerobik, fitness), wystawa samochodów sportowych, warsztaty muzyczne, breakdance, manualne, wystawy prac, pokazy taneczne i wokalne

12.30-15.00 Koncerty i występy artystyczne/Muszla Koncertowa Sopockiego Molo,

Podopieczni organizacji pozarządowych i instytucji w odsłonie artystycznej oraz gość specjalny od godz. 14.30: Robert Kanaan i Katarzyna Chudzik – koncert promujący płytę „Continuum"

 

Oprac. BK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności