Aktualności

Święto Jaśkowej Doliny w Gdańsku

$image_alt
Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski, fot. mat. prasowe zespołu

Jest taka ulica w Gdańsku, która ma swoje święto. We wrzeszczańskim Teatrze Leśnym przy ul. Jaśkowa Dolina, 21 czerwca 2015 r. będzie gwarno, wesoło, sportowo, muzycznie i tanecznie. Świętowanie rozpoczną poranne biegi, zawody sportowe i barwna parada. Następnie zaplanowano wieczór koncertowo-taneczny –Kolej w Polskiej Piosence oraz Wrzeszcz Tańczy.

Święto Jaśkowej Doliny o godz. 9.30 rozpoczną biegi i konkursy (zaplanowano je do godz. 14.30). Wstęp – bezpłatny. Barwny korowód wyruszy o godz. 11.00. Następnie zaplanowano muzyczno-taneczne spotkanie z młodymi twórcami.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Święto Ulicy Jaśkowa Dolina
21 czerwca 2105 r., niedziela
Teatr Leśny
ul. Jaśkowa Dolina 45
Gdańsk-Wrzeszcz

organizator: Winda – Gdański, Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Archipelag Kultury

Program

godz. 9.30-14.30 – biegi w różnych kategoriach wiekowych, konkursy
godz. 11.00 – parada ulicą Jaśkowa Dolina

godz. 18.00 – Wieczór koncertowo-taneczny

 • wstęp – 5 zł

Kolej w Polskiej Piosence – koncert wokalistów z Winda-GAK

Koncert polskich piosenek, których bohaterem jest kolej i wszystko co z nią związane – pociągi, nie tylko te najszybsze, kolejarze i pasażerowie, podróże do celu i w nieznane, stacyjki i dworce…

wokaliści:

 • Małgorzata Zdrojewska
 • Delfina Bielan
 • Oliwia Pachucka
 • Oliwia Chruszczewska
 • Zuzanna Gryszko
 • Zofia Pieczyńska

gościnnie:

 • Wojciech Kamiński
 • Natalia Chruszczewska
 • Aneta Gieras
 • Karolina Wasilewska

Wszyscy wokaliści są wychowankami klubu Winda GAK
​Opracowanie muzyczne: Mariusz WalaPrzygotowanie wokalne: Katarzyna Burakowska
Towarzyszy zespół pod kierunkiem Mariusza Wali

Wojciech Myrczek  & Paweł Tomaszewski

Wykładowcy w Instytucie Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Aktualnie promują płytę „Love Revisited" na krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych. Oprócz licznych nagród indywidualnych zdobytych przez artystów, album został uznany trzecim najlepszym polskim jazzowym albumem roku 2014 według miesięcznika „JazzPress".
Wojciech Myrczek to wokalista jazzowy młodego pokolenia. Jest laureatem najważniejszych nagród krajowych i zagranicznych, w tym I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii oraz "Aniołka Jazzu" dla największej indywidualności konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej. W swoim dorobku posiada dwie solowe  płyty. W ankiecie pisma Jazz Forum zajął drugie miejsca w kategorii Wokalista Jazzowy Roku 2014.
Paweł Tomaszewski to muzyk koncertujący na scenach całego świata, z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zwycięzca wszystkich możliwych konkursów jazzowych w tym kraju. Wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i producent. W dotychczasowym dorobku posiada wiele nagranych płyt jak również muzykę̨ do filmów oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich oraz zagranicznych.

Wrzeszcz Tańczy: Big Band Jana Konopa i Swing Revolution

Jan Konop Big Band powstał na przełomie stycznia i lutego 2009 r. Idea, która przyświeca zespołowi, to poznawanie i propagowanie muzyki jazzowej. Skład big bandu to 5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów, sekcja rytmiczna oraz goście. Członkowie zespołu, to najzdolniejsi studenci i absolwenci Wydziału Jazzu AM w Gdańsku oraz trójmiejscy muzycy. Big band pierwszy udany koncert zagrał 20 lutego 2009 r. podczas Dni Otwartych Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II ST. w Gdańsku. Od tej pory do dnia dzisiejszego zespół poszerza repertuar, pracuje nad brzmieniem, rozwija się i dojrzewa.
Swing Revolution to inicjatywa grupy studentów Politechniki Gdańskiej chcących pokazać Trójmiastu, jak się tańczy do muzyki Glenna Millera, Franka Sinatry czy Louisa Armstronga, jak wygląda moda i kultura złotej ery swinga oraz udowodnić, że taniec to nie określone figury, ale przede wszystkim dobra zabawa, a tańczyć można w każdym wieku.

Więcej:

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności