Aktualności

Święto Gdańska

$image_alt
Fot. Jerzy Pinkas

Już po raz 11. Gdańsk obchodzić będzie swoje święto. Od 22 do 24 maja 2015 r. zaplanowano wiele wydarzeń sportowych i artystycznych. Już w piątek, 22 maja od godz. 17.30 na Targu Węglowym w ramach Technikaliów Politechniki Gdańskiej wystąpią zespoły polskiej sceny muzycznej, m.in. Oddział Zamknięty, Kukiz i Piersi, Big Cyc, Lady Pank.

W centralnym punkcie obchodów na Targu Węglowym w sobotę i niedzielę odbywać się będą prezentacje artystyczne przygotowane przez miejskie instytucje kultury, m.in. występy zespołów wokalno-muzycznych, quiz wiedzy o Gdańsku z finałem w audytorium Akademii Sztuk Pięknych, zagadki związane z gdańskimi kamieniczkami i wiele innych atrakcji.

  Święto Miasta 2014
   Fot. Jerzy Pinkas

W sobotę o godz. 10.00 będzie można wziąć udział w Rodzinnym Biegu Gdańszczan, a o 15.45 zobaczyć paradę jednostek pływających na Motławie. Przy Pobrzeżu Rybackim (okolice hotelu Hilton) zacumuje na Motławie żaglowiec Generał Zaruski – od godz. 11.00 do 15.30 na pokładzie będzie można poznać  jego historię oraz załogę.

O godz. 20.30 na scenie przy Targu Węglowym wystąpi zespół  Curly Heads, którego występ zakończy pokaz sztucznych ogni.

Niedziela zapowiada się rodzinnie. Od 9.00 do 12.00 odbędzie się wspólne śniadanie po gdańsku, o godz. 12.00 począwszy od Złotej Bramy, ulicą Długą przejdzie tradycyjnie historyczna parada, a o 15.50 na scenie przy Targu Węglowym odbędzie się premiera „Piosenki o Gdańsku" w wykonaniu dzieci i młodzieży Muzyczna Kraina.

Od 11.00 do 16.00 Politechnika Gdańska zaprasza na zwiedzanie uczelni (spacery odbędą się w pełnych godzinach) oraz na niezwykły coroczny turniej robotów,  zawody Roboxy 2015, organizowane w ramach Bałtyckiego Festiwal Nauki na dziedzińcach Politechniki Gdańskiej.

Na zakończenie Święta Miasta o 18.00 na Targu Węglowym wystąpi Jan Konop  Big Band  i Chór Sceny Muzycznej Gdańsk.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Święto Miasta
22-24 maja 2015 r., piątek-sobota-niedziela
różne punkty miasta
Gdańsk

Zobacz: program

 

 

 

 

 

 

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości