Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Zestaw pomysłów na biznes
Fot. ©Depositphotos/graphixmania

Agencja Rozwoju Pomorza po raz kolejny włączyła się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2016 r. To ogólnoświatowa inicjatywa, która ma na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych. W tym samym czasie, na całym świecie odbywają się tysiące spotkań i wydarzeń, dyskusji i szkoleń.

 

Pełniąc rolę regionalnego koordynatora, Agencja Rozwoju Pomorza zachęca pomorskie instytucje otoczenia biznesu, firmy, szkoły, uczelnie oraz urzędy do organizowania wydarzeń np. w formie konferencji, warsztatów, spotkań z ekspertami czy gier biznesowych związanych z tematyką przedsiębiorczości. Wszystkie imprezy mają charakter otwarty, a o rosnącej popularności inicjatywy świadczy fakt, iż w naszym województwie w zeszłym roku  odbyło się 160 wydarzeń, w których uczestniczyło 5,5 tys. osób.

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem „Przedsiębiorczość jest dobra". Tematem przewodnim jest społeczny aspekt biznesu: przedsiębiorczość społeczna, CSR i start-upy społeczne. W żaden sposób nie wyklucza to jednak innych tematów związanych z rynkiem pracy czy innymi aspektami biznesu. W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości już zgłoszono pierwsze wydarzenia na Pomorzu, m.in. „Badanie predyspozycji przedsiębiorczych", „Law-how® dla start-upów – tajemnice umowy inwestycyjnej, czyli o czym pamiętać negocjując z inwestorami", „Model biznesowy M15 – wykorzystaj szanse i zarabiaj".

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  • 14-20 listopada 2016 r.

Więcej:

 

view szablon artykułu