Aktualności

Świąteczny Jarmark w Słupsku

$image_alt

Pomorski Jarmark Bożonarodzeniowy – wyjątkowy, świąteczny klimat, zapach igliwia, smak tradycyjnych potraw, wspólne kolędowanie – już niedługo w Słupsku! Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego zaprasza na Plac Zwycięstwa w Słupsku w dniach 19-20 grudnia, w godz. od 11.00 do 19.00.

W programie Jarmarku zaplanowano pokazy wykonywania świątecznych stroików, haftowania wigilijnych obrusów czy przygotowywania tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych. Będzie można również posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Kantale i chóru Academia Musica oraz wspólnie kolędować z dziećmi ze słupskich przedszkoli.

Na  stoiskach wystawienniczych znajdą się ozdoby świąteczne, m.in. z bibuły, filcu czy masy solnej.  Będzie także okazja do zakupu regionalnych produktów kulinarnych – pierników, makowców i innych świątecznych wypieków przygotowywanych przez gospodynie z Pomorza, tradycyjnych kaszubskich wędlin, miodów z Biernatki, ryb z Morza Bałtyckiego oraz chleba na zakwasie wypiekanego przez staropolską piekarnię.

Dla najmłodszych przygotowano niespodzianki w postaci warsztatów z robienia łańcucha choinkowego, malowania bombek i zabawy z gwiżdzami – tradycyjnymi  przebierańcami.

Jarmark organizowany jest przez województwo pomorskie i ma na celu promowanie oraz wspieranie działalności pomorskich Kół Gospodyń Wiejskich, regionalnych producentów,  twórców i  amatorów rękodzieła. 

Pomorski Jarmark Bożonarodzeniowy jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz środków Unii Europejskiej w ramach realizacji Planu działania Sekretariatu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego na lata 2014-2015.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka