Aktualności

Supertalenty w Medycynie przyznane. Tegorocznym zwycięzcą został profesor kardiologii z Gdańska

Prof. Miłosz Jaguszewski
Prof. Miłosz Jaguszewski. Mat. prasowy GUMed

Pierwsze miejsce w konkursie Supertalenty w Medycynie 2018 zdobył prof. Miłosz Jaguszewski, kardiolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Plebiscyt promujący liderów młodego pokolenia lekarzy zorganizowała redakcja „Pulsu Medycyny".

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy i absolwentów kierunków pokrewnych medycynie z ośrodków akademickich i szpitali klinicznych w całej Polsce. Członkowie jury oceniali dorobek naukowy kandydatów, ich zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej oraz perspektywy dalszego rozwoju. Zwyciężył prof. Miłosz Jaguszewski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

– Jestem bardzo miło zaskoczony tym wyróżnieniem – przyznaje prof. Jaguszewski. – Dla mnie jako lekarza to niezwykle cenne, że ktoś potrafi docenić ciężką, wieloletnią pracę, której często my nie zauważamy, choć wykonujemy ją kosztem wielu wyrzeczeń. Nie zauważamy, bo nasza praca nie jest zwyczajnym obowiązkiem zawodowym, ale swoistą misją i pasją, dzięki której codziennie rozwijamy własne zainteresowania.

 

Dr hab. med. Miłosz Jaguszewski, prof. nadzw. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – kardiolog, dwukrotny stypendysta Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Swiss National Foundation. Odbył wiele staży zagranicznych, w tym m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Zurychu oraz na Uniwersytecie Charite w Berlinie. Obecnie profesor nadzwyczajny I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed. Autor i współautor ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych w dziedzinie kardiologii. Recenzent i edytor wielu czasopism naukowych. Redaktor naczelny „Cardiology Journal". Członek wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego, Europejskiego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W kadencji 2017-2019 członek Komitetu Naukowego Kongresów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
view szablon artykułu