Aktualności

Sukces bez granic, czyli jak podbić szwedzki rynek – seminarium

Seminarium „Sukces bez granic, czyli jak podbić szwedzki rynek
Fot. Depositphotos pressmaster

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy „Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, rozwojowe start-upy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych do udziału w międzynarodowym seminarium (5 grudnia 2016 r.) poświęconym rynkowi szwedzkiemu i zagranicznej współpracy biznesowej.

Szwecja to największy rynek w Skandynawii z blisko 10 mln konsumentów. W ciągu ostatnich 10 lat polsko-szwedzka wymiana handlowa podwoiła się i według najnowszych danych z raportu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej po raz pierwszy przekroczyła 8 mld EUR. W polskim handlu ze Szwecją najwyższe obroty odnotowuje przemysł elektromaszynowy (eksport – 43,3% i 33% import z 5% wzrostem). Duży udział w eksporcie mają także wyroby przemysłu chemicznego i metalurgicznego, a także meble i wyroby z drewna.

Obraz Polski w Szwecji pozytywnie się zmienia. Polscy przedsiębiorcy są cenieni za dynamiczność i kreatywność, a nasze produkty nie są już postrzegane tylko przez pryzmat ceny, ale przede wszystkim dobrej jakości – to doskonałe warunki do współpracy i podboju tego skandynawskiego rynku.    

  • Jak założyć i prowadzić firmę w Szwecji?
  • Jakie są możliwości i bariery wejścia na największy rynek skandynawski?
  • Jak skutecznie negocjować i zawierać umowy ze szwedzkim kontrahentami?
  • Czym różni się polska i szwedzka kultura biznesowa?

Na te i inne pytania odpowiedzą polscy i szwedzcy specjaliści zaproszeni do udziału w seminarium. 

Seminarium „Sukces bez granic, czyli jak podbić szwedzki rynek" organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, prężnie rozwijających się start-upów planujących rozwój międzynarodowych projektów oraz osób zainteresowanych międzynarodową wymianą handlową i pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych.

Seminarium odbędzie się 5 grudnia (poniedziałek) w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV, sala F0.02.  

Więcej informacji o szkoleniu: 

 

view szablon artykułu