Aktualności

Stypendia dla 50 młodych sportowców z Pomorza

$image_alt
Fot. Magdalena Ledwoń

Wybitnie uzdolnieni, młodzi sportowcy z Pomorza otrzymali z rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka stypendia o łącznej wartości ponad 22 tysięcy zł. Uroczystość odbyła się w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Stypendia przyznawane są cyklicznie od października 2009 roku, dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Wysokość stypendium, które przyznawane jest na okres 10 miesięcy – od lutego do listopada, dla juniora młodszego i juniora wynosi odpowiednio 200 zł i 350 zł miesięcznie, natomiast dla młodzieżowca – 700 zł  miesięcznie.

Marszałek Mieczysław Struk wręcza stypendium

Stypendia przyznano 15 juniorom młodszym, 15 juniorom oraz 20 młodzieżowcom w kategoriach: judo, lekka atletyka, łucznictwo, strzelectwo sportowe, short track, szermierka, tenis stołowy, triathlon, wioślarstwo, żeglarstwo, pływanie, kolarstwo, kręgle klasyczne, taekwon-do ITF, bilard, boks, gimnastyka artystyczna, kajakarstwo, szachy i zapasy.

Stypendium może otrzymać zawodnik, który spełniał łącznie następujące kryteria: jest mieszkańcem województwa pomorskiego i członkiem klubu sportowego mającego siedzibę na terenie województwa; uprawia dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub dyscyplinę objętą systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, jest uczniem, słuchaczem szkoły policealnej lub studentem uczelni wyższej; zajął miejsce od I-VIII w Mistrzostwach Świata, I-VI Mistrzostwach Europy lub miejsce od I-III w Mistrzostwach Polski w danej kategorii wiekowej lub w sporcie osób niepełnosprawnych w okresie 1 roku poprzedzającego złożenie wniosku; zobowiązał się do realizacji programu szkolenia określonego przez klub sportowy, którego jest członkiem; cechuje się nienaganną postawą etyczną i moralną i nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Lista stypendystów

 

view szablon artykułu