Aktualności

Studio zmiksowanej rzeczywistości

Studio zmiksowanej rzeczywistości
Studio zmiksowanej rzeczywistości

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia powstaje pierwsze europejskie studio zmiksowanej rzeczywistości, które pozwala przenieść aktorów i prezenterów w dowolną trójwymiarową przestrzeń. Może to być zarówno powierzchnia Księżyca, tropikalna wyspa, jak i klasyczny newsroom czy wirtualne wnętrze promowanego produktu. Możliwości są nieograniczone – wszystko zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórców.

W odróżnieniu od klasycznych greenbox studio, które ukazują aktorów na tle płaskich zdjęć, w studio zmiksowanej rzeczywistości wykorzystuje się w pełni trójwymiarowe przestrzenie jako tło nagrań. Pozwala to na kręcenie dynamicznych ujęć pod każdym kątem. Ponadto zespół ekspertów VR Visio opracował również autorski system rozpoznawania gestów, który pozwala aktorom manipulować otaczającym ich światem w czasie rzeczywistym, np. włączając efekty specjalne za pomocą gestów.

Więcej informacji na temat funkcjonalności studia: VR Visio

ZobaczPomorski Park Naukowo-Technologiczny

Studio VR Visio to projekt grupy VR Visio sp. z o.o. – jednej z najstarszych polskich firm z branży wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, działającej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Zespół łączy doświadczenie w branży technologicznej, filmowej, tworzeniu gier oraz marketingu, tworząc innowacyjne rozwiązania o interdyscyplinarnym charakterze.

 

view szablon artykułu