Aktualności

Studenci informatyki UG mają nową siedzibę. Otwarto jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce

Budynek nowego Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
Budynek nowego Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Pracownie, laboratoria i wyposażenie umożliwiające prowadzenie badań naukowych i zajęć dydaktycznych na miarę XXI wieku. To nowy budynek Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, który uroczyście otwarto w poniedziałek, 25 listopada 2019 r. Kształcić się w nim będą studenci nowego kierunku – informatyki o profilu praktycznym.

 

Budowa nowoczesnej siedziby dla Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego jest odpowiedzią na ogromne potrzeby rynku pracy w zakresie zatrudnienia specjalistów z branży IT (technik informatycznych). – To inwestycja ze wszech miar potrzebna i jestem przekonany, że nasi absolwenci będą znakomitymi i poszukiwanymi specjalistami – mówi prof. dr hab. Jerzy Gwizdała, rektor Uniwersytetu Gdańskiego

 

Nowy budynek i nowy kierunek studiów

Oddany właśnie do użytku budynek Instytut Informatyki UG to jedna z najnowocześniejszych tego typu realizacji w Polsce. Składa się z pięciu kondygnacji o łącznej powierzchni 3912 mkw. Obiekt jest skomunikowany z istniejącym budynkiem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki łącznikiem na poziomie pierwszego i drugiego piętra. Znajdują się w nim m.in. aula, audytoria, sale seminaryjne i komputerowe oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Pracownie, laboratoria oraz gabinety dydaktyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt ICT umożliwiający prowadzenie badań naukowych i kształcenie nowej kadry informatycznej na miarę XXI wieku.

 

Sala komputerowa w nowym budynku Instytutu Informatyki UG

Sala komputerowa w nowym budynku Instytutu Informatyki UG. Fot. Monika Grochulska/UMWP

 

Budynek będzie służyć przede wszystkim studentom nowego kierunku – informatyka o profilu praktycznym, który został uruchomiony w roku akademickim 2019/2020. Studia te łączą podstawy teoretyczne z nauką wielu współczesnych języków programowania oraz nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji. Program kształcenia powstał w ścisłej współpracy z pracodawcami branży IT, dlatego część zajęć będzie prowadzona przez doświadczonych specjalistów z trójmiejskich firm.

 

Inwestycja powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 39 milionów zł, z czego ponad 21 milionów zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości