Aktualności

Strefa Psyche w Gdyni – dzień z psychologią dla każdego

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/yanlev

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zapraszają w sobotę, 13 czerwca 2015 r., do Gdyni na Strefę Psyche. To całodzienne wydarzenie z psychologią i o psychologii dla każdego – od małego do dużego! Wstęp jest wolny.

W trakcie ponad 30 spotkań będzie można dowiedzieć się m.in., jak radzić sobie ze stresem, co robić, żeby zamiast narzekać – myśleć pozytywnie, na czym polega terapia śmiechem i muzyką, jak działać poza schematami. Projekt skierowany jest do dzieci, rodziców, młodzieży, przyszłych mam, studentów, mieszkańców Gdyni i regionu. Warsztaty i prelekcje będą toczyły się jednocześnie w różnych częściach Gdyni:

  • PPNT Gdynia – Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IV, parter)
  • PPNT Gdynia – sala konferencyjna i sale warsztatowe (budynek III)
  • Wymiennikownia (Gdynia, ul. Kartuska 20B)
  • Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)

Wstęp na wszystkie elementy programu jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z listą wydarzeń oraz, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, proszą o zgłaszanie udziału na stronie:

http://www.swps.pl/strefa-psyche/aktualnosci/1014-strefa-psyche-sopot/12771-strefa-psyche-extra-w-gdyni

Dzieci i rodziców zapraszają na spotkanie i wspólne czytanie bajki z Katarzyną Gruszecką-Spychałą, wiceprezydent Gdyni, a także na warsztaty o emocjach i na spotkanie „Jak rozmawiać trzeba z psem". Będzie to również świetna okazja do odwiedzenia przedszkola Mały Einstein, mieszczącego się w PPNT Gdynia.

Młodzież swoje psychologiczne centrum dowodzenia będzie miała w Wymiennikowni – odbędą się tam warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem, pozytywnemu myśleniu oraz roli lidera w zespole. Przyszłe mamy będą mogły wziąć udział w spotkaniu o roli położnej, spotkaniu ze szkołą rodzenia. Dla studentów i nie tylko przygotowano warsztaty z zakresu autoprezentacji, sztuki wystąpień, roli lidera, o planowaniu własnego czasu, o motywacji i twórczym myśleniu, a dla wszystkich zainteresowanych wykłady o podróżach i psychologii, o studiowaniu psychologii za granicą czy o myśleniu poza schematami.

Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Ma ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach.

 

Strefa Psyche w Gdyni - plakatInformacje i zgłoszenia:
Dorota Piekarska
Koordynator Strefy Psyche SWPS w Sopocie
tel. 694 441 727
e-mail: strefapsyche.sopot@swps.edu.pl

Katarzyna Ziemann
Dział Innowacji Społecznych
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98
tel.: 58 698 21 87
e-mail: k.ziemann@ppnt.gdynia.pl

 

Strefa Psyche w Gdyni
13 czerwca 2015 r.

godz. 10.00-18.00
wstęp wolny

 

Oprac. AK

view szablon artykułu