Aktualności

Strażacy ochotnicy z Pomorza wyróżnieni. Strażackie Oscary pojadą do Karsina, Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna

OSP Karsin
OSP Karsin. Fot. źródło: facebook.com/OSP-Karsin

Jednostka OSP w Karsinie Strażackiego Oskara dostała w kategorii Bezpieczeństwo. Z kolei jednostki z Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna zostały wyróżnione za programy edukacyjne. Dla OSP Karsin był to drugi Strażacki Oscar. Pierwszego zdobyli w 2018 roku.

 

Statuetki zostały wręczone 18 maja 2019 r. w Otrębusach na Mazowszu podczas gali III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Floriany.

 

OSP Karsin najlepsza

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Karsina zdobyła Strażackiego Oscara w kategorii „Bezpieczeństwo". – Ta jednostka zasługuje na szczególne uznanie. Strażacy ochotnicy z Karsina już po raz drugi, w trzyletniej historii plebiscytu, wygrywają w tej kategorii – zaznaczyli członkowie konkursowej kapituły. Wśród zwycięzców specjalnej kategorii „Ratujemy i Uczymy Ratować", której patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znalazły się jednostki OSP z Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna. Zostały one docenione za prowadzone dla młodzieży lekcje pierwszej pomocy. Łącznie w nauce wzięło udział ponad 3 tys. dzieci z powiatów bytowskiego i kartuskiego.

 

Doceniamy strażaków

Tegoroczna, trzecia już edycja Ogólnopolskiego konkursu Floriany była rekordową. Nadesłanych zostało 256 zgłoszeń z całej Polski. – Nagrodziliśmy 20 zwycięzców, ale warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu są bohaterami i im wszystkim należą się gratulacje – powiedziała Dorota Pardecka, redaktor naczelna pisma „Strażak". Kapitułę konkursu tworzą między innymi Waldemar Pawlak, Czesław Lang i Jerzy Owsiak. Galę finałową zakończyła uroczystość wręczenia nagród najpopularniejszym strażakom ochotnikom, jednostkom OSP i Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym.

view szablon artykułu