Aktualności

Stragany Art w Wejherowie

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Warto znaleźć chwilę, aby w sobotę, 12 września 2015 r. przejść się na ulicę Wałową, gdzie odbędą się Stragany Art, jedyne tego typu wydarzenie o charakterze artystyczno-wystawieniczym w mieście i okolicy. Z inicjatywy Wejherowskiego Centrum Kultury na zrewitalizowanej ulicy Wałowej już po raz drugi rozstawią się stragany pełne wspaniałości. Podczas pierwszej edycji wydarzenia mogliśmy nacieszyć oczy plonami ziemi – efektem pracy wejherowskich działkowców. Tegoroczne Stragany Art okażą się gratką dla wielbicieli rękodzieła i rzemiosła artystycznego.

Kramy i stoiska zapełnią się strojami etno, frywolitkami, kaszubskim soutachem, naczyniami antykowanymi, biżuterią z czarnego dębu, pięknymi zegarami i mnóstwem innych interesujących przedmiotów. Ich podziwianie umilą z pewnością dźwięki akordeonu, skrzypiec i cymbałów, które za sprawą miejscowych artystów rozlegną się w Śródmieściu.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zgromadzona wśród straganów publiczność będzie miała okazję nie tylko obejrzeć pokaz żonglerki i motocykli, ale też spróbować swoich sił w obu tych dziedzinach. Dla tych, którzy wolą podziwiać cudze umiejętności, ciekawy okaże się z pewnością pokaz mistrzów carvingu – artystycznego rzeźbienia w owocach i warzywach.

Stragany Art w Wejherowie - plakatSkoro mowa o jedzeniu – na Straganach Art za sprawą food tracków z bajglami, włoskimi specjałami i pyszną kawą go nie zabraknie! Na kolorowej ulicy Wałowej  znajdzie się też coś dla ducha: zgłodniałych artystycznych wrażeń na pewno ucieszą spektakle teatru lalek, które uświetnią wydarzenie. Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi wystawi przedstawienia „Fintikluszki – folkowe okruszki" oraz „TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch", wieczorem natomiast publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl „Poemat o Słońcu i Księżycu" odgrywany przez ogromne lalki teatru Klinika Lalek.

Stragany Art to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję wszystkiego, co ciekawe i warte dostrzeżenia, a co często umyka w pośpiechu dnia codziennego. Czas spędzony między stoiskami z pewnością nie okaże się czasem straconym. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 21.00.

 

***
Z powodu organizacji wydarzenia dla ruchu drogowego zamknięty będzie odcinek ul. Wałowej od strony zjazdu z ul. Sobieskiego (deptaku) do ul. Północnej, od 11 września (piątek) od godz. 10.00, do 12 września, do północy. Za utrudnienia organizatorzy serdecznie przepraszają.

Oprac. AK

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności