Aktualności

Startup Sauna wraca do Olivia Business Centre

Startup Sauna w OBC, młody biznes w Pomorskiem fot. ©Depositphotos pressmaster
Startup Sauna w OBC
Fot. ©Depositphotos pressmaster

Po trzech dniach intensywnych warsztatów w GPNT, STARTERze i PPNT Gdynia, 28 września 2016 r. całe trójmiejskie środowisko startupowe spotka się w O4 (Olivia Business Centre), aby po raz kolejny pokazać fińskiemu akceleratorowi Startup Sauna, że innowacyjne biznesy mają się u nas świetnie. Możesz być wśród nich – zgłoszenia trwają!

Startup Sauna to wiodący akcelerator Europy Północnej, stworzony po to, by wspierać najbardziej obiecujące początkujące biznesy w wypracowaniu optymalnych modeli biznesowych. Jedną z najważniejszych aktywności Finów jest tour po Europie (i nie tylko!), w ramach którego poznają i wybierają do swojego programu lokalne startupy, a te poznają międzynarodowych mentorów i uzyskują rzetelną informację zwrotną o przedstawionym pomyśle. W czasie całodniowej sesji odbywają się zarówno prezentacje pomysłów, jak i indywidualne spotkania z przedstawicielami globalnych biznesów. Autor najlepszej tego dnia prezentacji otrzymuje darmowy bilet na tegoroczną edycję SLUSH'a.

Rok temu po raz pierwszy przyjechali do Gdańska (wtedy wśród trenerów był m.in. Peter Vesterbacka z Rovio, twórca kultowej gry „Angry Birds"). Wyjeżdżali pod wielkim wrażeniem poziomu trójmiejskich startupów i z obietnicą powrotu. Teraz dotrzymują słowa.

„Powrót Startup Sauny do Gdańska zawdzięczamy głównie jakości naszego rynku. Ich pierwsza wizyta była wielkim sukcesem całego naszego środowiska. Panowie wyjechali pod wrażeniem. Wierzę, że tegoroczna edycja będzie jeszcze lepsza" – mówi Marta Moksa z O4. 

Wśród potwierdzonych mentorów tegorocznej edycji są m.in. Mike Bradshaw, ekspert branżowy związany m.in. z BarCampem w Helsinkach i Hub Helsinki, fińscy inwestorzy: Juha Ruohonen, Torsti Tenhunen, Maciej Grabski – inwestor i szef Olivia Business Centre oraz Alina Prawdzik – inwestorka z doświadczeniem we wprowadzaniu eBay'a w Europie.

Co zrobić, by skorzystać z tej niezwykłej biznesowej okazji, usiąść na kawie z przedstawicielami międzynarodowych biznesów i zdobyć szansą na rozwój?

  • Krok 1 - zgłosić chęć udziału w wydarzeniu do 21 września na stronie projektu
  • Krok 2 – na tyle dobrze wypełnić formularz zgłoszeniowy, by dostać się do najlepszej zgłoszonej piętnastki
  • Krok 3 – udział w Preparation Camp, czyli warsztatach z zawartości merytorycznej prezentacji, optymalnej formy prezentacji oraz finalnej wersji z przedstawicielami Startup Sauny
  • Krok 4 – udział w evencie 28 września i przedstawienie swojego pomysłu w ramach 3-minutowej prezentacji po angielsku

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez całe środowisko startupowe Trójmiasta, czyli O4, STARTER, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Business Link Trójmiasto, Clipster i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Startup Sauna to akcelerator działający przy Aalto University (Helsinki), prowadzony przez fundację Startup Sauna Foundation, organizującą SLUSH, czyli największą na świecie imprezę startupową. W ramach swojej działalności ten fiński akcelerator pomógł już ponad 150 młodym przedsiębiorcom, którym udało się zebrać dofinansowanie w łącznej kwocie 43 milionów dolarów.

  • Miejsce: O4, Olivia Business Centre
  • Warsztaty: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdańsk Park Naukowo-Technologiczny, STARTER       
  • Czas: 28 września 2016 (od 9.00 do 16.00)
  • Warsztaty – 25, 26 i 27 września
  • Więcej Informacji                                              

 

 

view szablon artykułu