Aktualności

Startuje XV Gdyński Biznesplan

Dłonie nad klawiaturą laptopa
Fot. ©Depositphotos/pressmaster

Rusza 15. edycja Gdyńskiego Biznesplanu. Konkurs jest skierowany do osób chcących realizować swoje pomysły i rozwijać własne firmy w Gdyni. Na uczestników czeka 15 tysięcy złotych oraz liczne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r.

 

Kreatywne osoby, planujące prowadzić własną działalność gospodarczą lub rozszerzyć istniejąca już firmę, mogą zgłosić swoje pomysły w 3 kategoriach konkursowych:

  • Innowacyjne rozwiązania i technologie – kategoria dedykowana innowacyjnym projektom,
  • Przedsiębiorczy student – kategoria dedykowana studentom, wspierająca ich rokujące projekty,
  • Open – dedykowana pozostałym osobom zainteresowanym prowadzeniem własnego biznesu bądź rozszerzeniem działalności w ramach już istniejącej firmy w Gdyni.

Uczestnicy konkursu, przystępując do jego drugiego etapu, otrzymają od mentorów przede wszystkim profesjonalne wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów. Podsumowaniem tego etapu będzie przygotowanie i złożenie biznesplanów opisujących własny projekt lub firmę. Spośród wszystkich prac, jury wyłoni finalistów konkursu Gdyński Biznesplan 2017.


– Naszym celem jest zachęcenie pomysłowych i przedsiębiorczych osób do zrobienia pierwszego kroku na drodze ku realizacji swoich zawodowych celów. Spośród uczestników chcemy wyłowić prawdziwe talenty przedsiębiorczości, a do zgłoszenia w konkursie wystarczy tylko kreatywny i nietuzinkowy pomysł. Dobrze, by był innowacyjny w swojej dziedzinie i zaskakiwał świeżością – zachęca wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. 


W ramach ubiegłorocznej edycji nagrodzone zostały projekty:

  • Scubaphone (urządzenie przeznaczone do komunikacji między nurkami),
  • odbojnice elektromagnetyczne,
  • projekt nagrodzony w ramach kategorii Przedsiębiorczy student – Firelligent.pl – system pirotechniczny projektujący pokazy sztucznych ogni zsynchronizowanych z muzyką. 


Uczestnicy ubiegłorocznej edycji Gdyńskiego Biznesplanu
Fot. mat. prasowe Gdyni Przedsiębiorczej

Zgłoszenia do konkursu Gdyński Biznesplan 2017 można składać  od 2 do 31 stycznia 2017 r. za pomocą elektronicznego formularza na stronie internetowej Gdynia Przedsiębiorcza
 

 

 

view szablon artykułu