Aktualności

Startuje rowerowa rywalizacja

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/Jean Schweitzer

Po raz drugi mieszkańcy Gdyni będą mieli okazję do udziału w rowerowej rywalizacji europejskich miast polegającej na przejechaniu rowerem jak największej liczby kilometrów. European Cycling Challenge odbywać się będzie od 1 do 31 maja 2015 r. Już teraz dołącz do grona zwycięzców.

Inicjatorem European Cycling Challenge w 2012 r. była Bolonia. Udział miasta to część gdyńskiej polityki rowerowej oraz jedno z zadań projektu Civitas Dynamo, który ma na celu zachęcenie ludzi do przesiadki na jednoślady napędzane siłą ludzkich mięśni.

Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca uczestniczących miast oraz osób dojeżdżających do niego do pracy, szkoły, na uczelnię lub w innym celu. Liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu np. samochód, motorower w trakcie dojazdów np. do i z pracy, szkoły, kina, sklepu itd.

Przejazdy rowerem w celach sportowych nie liczą się w rywalizacji.

- Aby wesprzeć gdyńską drużynę należy wejść na stronę www.cyclingchallenge.eu/pl i zarejestrować się poprzez formularz, wybierając drużynę Gdynia. Następnie pobrać na swojego smartfona darmową aplikację Cycling365 i pamiętać, aby ją uruchomić, gdy wsiadamy na rower. Osoby, które nie posiadają smartfona będą mogły manualnie wpisywać swoje przejazdy na stronie konkursu - wyjaśnia Dorota Gajda z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
 
Konkurs zostanie zakończony finałowym przejazdem rowerowym ulicami Gdyni oraz piknikiem na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który odbędzie się 31 maja.

W ubiegłym roku gdyńscy cykliści, z wynikiem 80 tys. km., zajęli 5. miejsce w Europie wśród 32 miast.

W sportowej rywalizacji mogą również brać udział mieszkańcyWarszawy, Gdańska, Łodzi i Wrocławia.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

European Cycling Challenge

  • 1-31 maja 2015 r.
  • Gdynia

 
Więcej informacji na stronie European Cycling Challenge.

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości