Aktualności

Startuje nowa liga biegów z przeszkodami OCR Topliga

Dużo ludzi biegnie w strojach sportowych
Fot. źródło: www.ocr-topliga.pl.

Pierwsza w Polsce OCR Topliga – ranking dla miłośników biegów z przeszkodami – rusza. Oprócz pokonania określonego dystansu, zawodnicy muszą zmierzyć się z przeszkodami oraz trudnym terenem. Pod koniec stycznia 2017 r. odbędą się pierwsze zawody sklasyfikowane w tej lidze.

 

Obstacle course racing (OCR) to dyscyplina sportu, która szturmem podbiła serca biegaczy. W zawodach, organizowanych przez kilkanaście polskich marek, bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy uczestników. Oprócz pokonania określonego dystansu, zawodnicy muszą zmierzyć się z przeszkodami oraz trudnym terenem.

Zasady funkcjonowania oraz zdobywania punktów przez zawodników są proste i dają możliwość rywalizacji nie tylko najszybszym biegaczom, ale także tym najbardziej aktwnym. Sam start gwarantuje podstawowe punkty określone przez regulamin. Najlepsza dwudziestka otrzyma dodatkowe punkty za zajęte miejsce.

OCR Topliga obejmie większość zawodów odbywających się w Polsce. Już teraz na długiej liście znajdują się te najpopularniejsze jak: Runmageddon, Spartan Race, Bieg Wulkanów, Formoza Challenge, Rage Run, Bieg Tygrysa, 4RUN i inne.

Pula nagród dla dziesięciu najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach to 10 tys. zł.

Rejestracja zawodników już ruszyła, a pierwsze zawody klasyfikowane do OCR Topligi odbędą się pod koniec stycznia 2017 r.

Zobacz: OCR Topliga

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości