Aktualności

Start-up Your Weekend vol. 11

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Strefa Start-up Gdynia, działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w nowym roku nie zwalnia tempa. Podczas spotkania 23 stycznia 2015 r. Startup Your Weekend uczestniczy przekonają się, że projektowanie usług (service design) to nie marketingowy chwyt, a prawdziwa rewolucja.

Cykl spotkań Startup Your Weekend to aktywność, szukanie kreatywnych rozwiązań i próba sprostania zadaniom przygotowanym przez zaproszonych gości. To nietypowy sposób na rozpoczęcie weekendu – wersja dla otwartych, poszukujących umysłów. Sotkanie poświęcone będzie tematyce service design.

Organizatorzy stawiają tezę, że dobrze zaprojektowane usługi potrafią diametralnie zmienić jakość życia. Że niewielkie modyfikacje i wychodzenie poza utarte schematy na etapie projektu mogą zaowocować widocznymi zmianami w komforcie użytkowania produktu końcowego. Uczestnicy spotkania przekonają się o tym na konkretnych przykładach. Obejrzą m.in. wystąpienia z konferencji Global Service Design i zobaczą, jak dobrze zaprojektowane usługi mogą zmienić los więźniów, społeczności azjatyckich rybaków czy mieszkańców zanieczyszczonych miast.

Po zapewnionej przez wystąpienia pokaźnej dawce inspiracji przyjdzie kolej na warsztat. Uczestnicy wezmą sprawy w swoje ręce i zasmakują procesu projektowania usług. Będą prototypować rozwiązania, mające szansę zmienić świat. Wykorzystają przy tym klocki LEGO®, łącząc gimnastykę umysłu z doskonałą zabawą i networkingiem. Realizacja zadań nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a tylko pobudzenia twórczych umiejętności.

 

Do tematu projektowania i odpowiedzialności, jaka ciąży na projektancie, wprowadzi Paweł Nowak – Lead UX Designer w firmie Future Processing. Paweł od ponad 5 lat związany jest z branżą User Experience. Jest pomysłodawcą i organizatorem konferencji WUD Silesia. W wolnych chwilach angażuje się w projekty społeczne, prowadzi szkolenia, wykłada i bloguje.

————————————————————————————————————————————————————

 

Start-up Your Weekend vol. 11

23 stycznia 2015 r., piątek, godz. 17.30-21.00

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja poprzez stronę:

Zobacz:

 

view szablon artykułu

Aktualności