Aktualności

Staroangielskie pieśni zagrane na klawesynie. Szekspir zasłuchany w… bibliotece

William Szekspir
William Szekspir. Fot. źródło: http://teatrszekspirowski.pl

Koncert inspirowany twórczością Szekspira odbędzie się w Bibliotece pod Żółwiem we wtorek, 21 marca 2017 r. Będzie można posłuchać staroangielskich pieśni w wykonaniu Jakuba Borowczyka i Krystiana Sokołowskiego.

 

Słuchacze zostaną przeniesieni do epoki elżbietańskiej i czasów renesansu, gdzie po epoce wieków średnich, człowiek, jego osobiste odczuwanie i stosunek do świata był nowym natchnieniem dla sztuki. Koncert odbędzie się w ramach Światowego Dnia Poezji. Zaśpiewa Jakub Borowczyk, a na klawesynie zagra Krystian Sokołowski.

 

O artystach

Krystian Sokołowski urodził się w Kielcach w 1992 r. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ludomira Różyckiego w klasach organów i klawesynu. Jego pajsą jest muzyka dawnych epok – renesansu oraz baroku, zajmuje się jej stylowym wykonawstwem na organach i klawesynie, solo i w zespole. Interesuje się też literaturą.

Jakub Borowczyk urodził się w Poznaniu w 1989 r. Ukończył muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Fascynuje go muzyka baroku, szczególnie twórczość operowa J. F. Haendla. Chętnie sięga po repertuar renesansowy, np.: pieśni z poetyckimi tekstami wykonywane z akompaniamentem lutni na XVI-wiecznych dworach. 

 

Zasłuchany Szekspir

  • 21 marca 2017 r., wtorek, godz. 18.00
  • Biblioteka pod Żółwiem
  • ul. św. Ducha 111/113
  • Gdańsk

Zobacz: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

 

view szablon artykułu