Aktualności

Średniowieczny komiks, czyli rysownicy do wykopów

$image_alt
Mirmiłowo-gród Kajka i Kokosza, szkic Janusza Christy (ze zbiorów prywatnych Pauliny Christy)

Skansen archeologiczny „Grodzisko w Sopocie" zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie komiksu, którego akcja rozgrywać ma się w przestrzeni wczesnośredniowiecznego grodu. Konkurs związany jest z przygotowywaną na maj tego roku wystawą „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia". Zgłoszenia prac przyjmowane są do 19 kwietnia 2015 r.

Organizatorzy czekają na prace dynamiczne, których akcja zostanie osadzona w realiach epoki i miejsca. Wysoko ocenione zostaną treści przedstawiające życie codzienne na grodzie i dawne rzemiosło, mogące zawierać sceny walki, a poza tym zostawiamy autorom wolną rękę co do fabuły i przyjętej formy komiksu.

Konkurs organizowany jest z okazji zbliżającej się wystawy „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia". Wystawa organizowana jest wspólnie z Wojtkiem Łowickiem (organizator licznych wystaw dotyczących komiksu) i Pauliną Christą (wnuczką artysty).

Regulamin konkursu na stronie organizatora. Główna nagroda wynosi 2000 zł. Nagrodzone prace trafią na wystawę oraz do katalogu. Zwycięska praca wystawiona zostanie w formie wielkoformatowego baneru przed wejściem na Grodzisko w Sopocie.

Prace można przesyłać mailem na adres: grodzisko@archeologia.pl, pocztą na adres: „Grodzisko w Sopocie", ul. Haffnera 63, 81-715 Sopot lub składać bezpośrednio w skansenie od wtorku do soboty w godzinach 9.00-17.00. Termin przyjmowania prac: do 19 kwietnia.

Szczegółowe informacje: pawel@archeologia.pl, tel. 58 344 66 00 lub 58 344 66 18

 

 

Oprac. BK

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności