Aktualności

Spróbuj pomorskich przepisów na bożonarodzeniowy stół

Wielopokoleniowa rodzina przy świątecznym stole
Fot.  ©Depositphotos/Wavebreakmedia

Boże Narodzenie to czas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Czas, w którym milkną waśnie i spory, a wszyscy w zgodzie zasiadają przy świątecznych stołach. Z tej okazji warto skorzystać ze sprawdzonych przepisów polecanych przez koła gospodyń wiejskich z naszego województwa i przygotować coś specjalnego na Wigilię i nie tylko... Smacznego!

 

Przepisy znajdują się na Liście Produktów Tradycyjnych Województwa Pomorskiego prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Każdy ma wieloletnią tradycję. Spróbuj wykonać na świąteczny stół, którąś z niżej przytoczonych receptur.

Dania rybne

Dania bezmięsne 

Dania mięsna 

Ciasta

Przetwory

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Smaki regionu

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie

Logo „Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod

Unijna ochrona żywności regionalnej

Pierwszym w województwie pomorskim produktem rolnym chronionym przez Unię Europejską jest truskawka kaszubska – kaszëbskô malëna