Aktualności

Spółka z o.o. bez tajemnic

Seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic
Fot. Depositphotos Pressmaster

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w praktycznym seminarium poświęconym spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jako formie prawnej przedsiębiorstwa. Spotkanie odbędzie się 8 listopada w Gdańsku, w siedzibie AIP Biznes Link Trójmiasto.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna przedsiębiorstwa i obecnie najpopularniejsza spółka Polsce i w Europie. Według danych z ostatniego „Małego Rocznika Statystycznego" publikowanego przez Główny Urząd Statystyczny, w 2015 roku w Polsce zarejestrowanych było już 382 394 spółek z o.o. Obniżenie wymaganego kapitału zakładowego oraz uregulowania w zakresie odpowiedzialności wspólników wpłynęły na wzrost popularności spółki z o.o. Jest to forma najczęściej wybierana przez przedsiębiorców planujących realizację dużych przedsięwzięć biznesowych. Jak każda struktura ma zarówno wiele zalet, jak i wad.

Zatem kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rzeczywiście same korzyści? Jakie niebezpieczeństwa i trudności wiążą się z prowadzeniem spółki z o.o.? Na co powinien uważać każdy wspólnik i członek zarządu? Jaki ciężar finansowy wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie takiej spółki?

Przedmiotem seminarium są wybrane zagadnienia i „prawnicze nowinki" dotyczące tej formy prawnej przedsiębiorstwa. Przybliżone zostaną zmiany w prawie podatkowym, przełomowe orzeczenia sądów związane z zakładaniem i prowadzeniem spółki. Prowadzący powiedzą również o zmianach w prawie mających znaczenie dla spółek, które pracują nad pozyskaniem inwestorów. Zagadnienia nie są dobrane przypadkowo. Poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic" organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

Prowadzące:  

Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość".

Joanna Kleina-Galińska – radca prawny, od 8 lat zajmuje się problematyką podatkową, doradzając zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie problemów podatkowych typowych dla podmiotów działających m.in. w branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, deweloperskiej i transportowej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku VAT oraz opodatkowania transakcji związanych z obrotem nieruchomościami. Prowadzi bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych.

Seminarium jest adresowane do startupowców, przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych prawnymi aspektami prowadzenia przedsiębiorstwa.  

  • Szkolenie odbędzie się 8 listopada (wtorek) w Gdańsku, w AIP Business Link Trójmiasto, przy al. Grunwaldzka 472, Gdańsk, Olivia Business Center – Olivia Gate, wejście A, I piętro.
  • Wstęp wolny, aby wziąć udział w szkoleniu należy się zarejestrować się na stronie EEN.
  • Więcej informacji o seminarium pod numerem tel. 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.
view szablon artykułu