Aktualności

Spływaj białaczko, czyli festyn z pompą

$image_alt
Fot.©Depositphotos/Ron Zmiri

Przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe to tylko niektóre z atrakcji Festynu z Pompą, który odbędzie się w Przystani Żabi Kruk w Gdańsku, 10 maja 2015 r.

Wydarzenie to będzie zwieńczeniem wyprawy kajakowej Wisłą z Warszawy do Gdańska – Spływaj białaczko. Jej pomysłodawcą jest leśnik z Kartuz – Wojciech Kiełpikowski, który zmagał się z nowotworem krwi i przeszedł przeszczep szpiku, a obecnie postanowił na sportowo wesprzeć podopiecznych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką. Wraz z kolegami z Nadleśnictwa Kartuzy zmierzy się z królową polskich rzek zbierając pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK oraz muzykoterapię dla małych pacjentów. W ten sposób zostanie też upamiętniona 70. rocznicę powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Ich mottem są słowa francuskiego poety i powieściopisarza Anatola France'a: „Żeby dokonać wielkich rzeczy, musimy nie tylko działać, ale także marzyć, nie tylko planować, ale także wierzyć".

Kartuscy leśnicy wyruszyli 30 kwietnia z Warszawy. Codziennie mają  do pokonania około pięćdziesięciu kilometrów. Do Gdańska dotrą 10 maja, gdzie zostaną powitani w Przystani Żabi Kruk, około godziny 14.00 podczas Festynu z Pompą.

W godz. 11.00-17.00 organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. W programie m. in: strzelanie z łuku, turniej gry w rzutki. W konkursach wiedzy o lesie do wygrania będą sadzonki. Dzieci będą mogły wziąć udział także w konkursach plastycznych, a najładniejsze prace trafią na aukcję, z której dochód zasili konto akcji Spływaj białaczko. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji i konkursów przewidziano ciekawe nagrody. Dla dorosłych zaplanowano badania – ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, a o wynikach będzie można porozmawiać z lekarzami i dietetykiem. Chętni będą mogli zarejestrować się jako dawca szpiku. Oprawę muzyczną całości zapewni DJ Cobra.Plakat_żyj z pompą

W Przystani Żabi Kruk będzie prowadzona kwesta na rzecz dzieci z nowotworami krwi. Konto akcji można zasilić także poprzez portal Siepomaga.pl. Zbiórka internetowa potrwa do 31 maja. Wpłat można dokonywać także poprzez www.fundacjazpompa.pl z dopiskiem Spływaj białaczko.

Festyn rodzinny organizują: Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, MOSiR w Gdańsku, Decathlon Przymorze oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku. Wyprawę Spływaj białaczko patronatem honorowym objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką wspiera Oddział Hematologii Dziecięcej gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jego małych podopiecznych oraz ich rodziny. Powołali ją do życia rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. Fundacja działa od września 2013 r. W tym czasie na oddział trafiło osiem pomp infuzyjnych oraz inny sprzęt medyczny za ponad 60 tys. złotych.

Przystań Żabi Kruk wybudowana została w ramach Programu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku. Przedsięwzięcie polega na aktywizacji dróg wodnych na terenie miasta, czego efektem jest zmodernizowany i dostosowany do potrzeb turystów szlak wodny. W wyniku podjętych działań oddano do użytku m.in. przystań dla małych jednostek pływających wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego przy ul. Żabi Kruk.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Spływaj białaczko, czyli festyn z pompą        

  • 10 maja 2015 r. niedziela, godz. 11.00-17.00
  • przystań przy ul. Żabi Kruk 
  • Gdańsk

​Więcej o spływie na stronie Fundacji z Pompą.

 

Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego

  • Wnioskodawca: Fundacja z Pompą
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Zdrowia, tel. 58 32 68 260
     

​Oprac. DK

view szablon artykułu