Aktualności

Śpiewający aktorzy dla WOŚP

Śpiewający aktorzy dla WOŚP 2016
Fot. B. Demska

Z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacja Pomysłodalnia i Teatr Wybrzeże zapraszają 15 stycznia 2017 r. na Scenę Kameralną w Sopocie na charytatywny koncert „Śpiewający aktorzy". Tegoroczna odsłona nosi tytuł „Dziwny jest ten świat". Wstęp – datek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Honorowy patronat nad koncertem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Tradycyjnie, już po raz siódmy, w drugą niedzielę stycznia odbywa się niecodzienny koncert z okazji finału WOŚP. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Na Scenie Kameralnej w Sopocie gościć będą artyści, dla których piosenka jest ważnym składnikiem kreacji. 

W części pierwszej koncertu, poświęconej twórczości Czesława Niemena, będzie można usłyszeć Katarzynę Kurdej (Teatr Muzyczny), Patrycję Mizerską (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Jacka Gierczaka (Teatr Miniatura), Ewę Kłosowicz (Teatr Muzyczny) oraz Michała Sienkiewicza (PPSWA), orkiestrę dętą z Redy pod batutą Mateusza Zielke i zespół muzyczny w składzie: Ignacy Jan Wiśniewski (kierownik na klawiszach), Marcin Stefaniak (saksofon), Tomasz Nowik (gitara basowa), Antoni Wojnar (perkusja).

W części drugiej zaprezentują się artyści: Karolina Arczewska (Teatr na Plaży), Mateusz Deskiewicz (Teatr Muzyczny), Jacek Gierczak, Artur Guza (Teatr Muzyczny), Marta Kadłub (Teatr Miejski), Ewa Kłosowicz, Patrycja Mizerska, Agata Moszumańska (Teatr Miejski), Dawid Pelowski (Teatr na Plaży), Paweł Pochyluk (Teatr na Plaży), Michał Sienkiewicz, Agnieszka Skawińska, Tomasz Więcek (Teatr Muzyczny), Maciej Wizner (Teatr Miejski), Paulina Wojtowicz (Teatr na Plaży) oraz Sopocki Teatr Muzyczny, orkiestra dęta z Redy, Rodzina Papetów w składzie: babcia Irena, dziadek Ryszard, wnuczka Marlenka, Mirek.

Jak co roku, nie zabraknie niespodzianek, odbędą się loteria fantowa oraz licytacje, które prowadzić będzie m.in. aktor Teatru Wybrzeże Zbigniew Olszewski.

 

Śpiewający aktorzy – 7. edycja koncertu z okazji XXV Finału WOŚP na Scenie Kameralnej w Sopocie

  • 15 stycznia 2017 r., niedziela, godz. 12.00-15.00
  • Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
  • ul. Bohaterów Monte Casino 30 w Sopocie
  • wstęp – datek na WOŚP

Więcej: Pomyslodalnia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości