Aktualności

Soundrive Festival

$image_alt
MIN t, fot. mat. prasowe festiwalu

W klubie B90 w Gdańsku od 3 do 5 września 2015 r. odbędzie się Soundrive Fest, prezentujący szeroko pojętą muzykę alternatywną. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące zespoły z całego świata. W tegorocznej edycji, oprócz koncertów, zaplanowano też panele dyskusyjne.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2012 r. na terenie Adventure Park w Gdyni-Kolibkach. Gwiazdą był zespół Tito i Tarantula. Rok później wydarzenie przeniesiono do klubu B90 w Gdańsku, dysponującego jednym z najlepszych systemów nagłośnieniowych w Polsce.

 Dog Whistle
 Fot. Nina Sawińska

W tym roku królować będą elektroniczne brzmienia. Wśród wykonawców znajdują się m.in. Baash, autor ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu „Płynące wieżowce", Jóga, znani z supportowania takich gwiazd, jak Low Roar i Rebeka, Małe Miasta, autorzy płyty z Ten Typ Mes i Xxanaxx, We Draw A – podopieczni prężnie rozwijającej się wytwórni Brennnesel czy subtelna Pola Rise. Na scenie będzie można zobaczyć również mniej znane, ale obiecujące formacje, jak melodramatyczne Dog Whistles, eksperymentujący z dźwiękami Call The Sun oraz taneczno-ambientową MIN t.

Oprócz 24 koncertów zespołów z całego świata, organizatorzy zapraszają na otwarte panele dyskusyjne z udziałem artystów światowej sceny alternatywnej, zagranicznych gości reprezentujących wytwórnie płytowe oraz dziennikarzy i promotorów.

W tegorocznym programie znajdą się dwa panele dyskusyjne:

  • 3 września 2015 r., czwartek, godz. 18, (II piętro)
    Ludzie Morza Bałtyckiego – miejsce muzyki z krajów nadbałtyckich na globalnym rynku
  • 4 września 2015 r., piątek, godz. 18 (II piętro)
    Są powody do dumy – jak z sukcesem wydawać muzykę i koncertować na rynku zagranicznym?

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Soundrive Festival
3-5 września 2015 r., czwartek-sobota

Klub B90
ul. Doki 1
Stocznia Gdańska, hala 90B w 3-kondygnacyjnym obiekcie
Gdańsk

Bilety:

  • jednodniowe – 50 zł/dzień
  • karnety 3-dniowe – 100 zł

Więcej:

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności