Aktualności

Sopockie Targi Seniora 2016

Para starszych ludzi w jesiennym parku
Fot. ©Depositphotos/aletia

W Sopocie, 22 i 23 października 2016 r. już po raz 7. odbędą się Targi Seniora. To propozycja na ciekawy aktywny weekend nie tylko dla seniorów, ale i dla całych rodzin. Będzie można zapoznać się z szerokim i różnorodnym wachlarzem produktów i usług dostosowanych do potrzeb osób starszych, dzięki którym mogą dłużej cieszyć się zdrowiem, sprawnością fizyczną oraz radzić sobie w codziennym życiu.

Dzisiejszy emeryt znacznie różni się od tego sprzed 20 lat, ale w świadomości wielu osób dominuje nadal stereotyp dziadka siedzącego w fotelu z gazetą czy babci robiącej sweterki na drutach. A współcześni seniorzy stanowią chyba najbardziej zróżnicowaną grupę społeczną w Polsce. Są wśród nich zarówno osoby niesamodzielne, które wymagają wsparcia, jak również osoby aktywne, które szukają ciekawych pomysłów na spędzenie czasu oraz zainteresowane rozwojem.

Jesień życia jest pełna różnorodnych barw i może mieć wiele odcieni. Czasem jest pogodna, radosna i aktywna, a czasem bywa smutna i samotna. To, jaka będzie, w dużej mierze zależy od nas samych. Starości nie można zatrzymać, ale na pewno można ją opóźnić. Warto już teraz zadbać o siebie. Według ekspertów, ważną rolę w dobrym przeżywaniu starości pełni aktywność, zarówna ta fizyczna, jak i intelektualna, pogoda ducha oraz utrzymywanie bliskich relacji z rodziną i znajomymi. Sopockie Targi Seniora są takim miejscem, gdzie można znaleźć wiele ciekawych propozycji i inspiracji, aby jesień życia była dobrym i spełnionym czasem.

– Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby starsze i każdy z nas kiedyœ będzie seniorem, dlatego warto być otwartym na potrzeby i problemy osób starszych i wspólnie zadbać o dobrą jakość życia obecnych i przyszłych seniorów – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca i współorganizator targów. 

Targom towarzyszyć będzie program edukacyjno-kulturalny, m.in. pokazy na scenie, warsztaty ruchowe i artystyczne, wykłady na temat zdrowego stylu życia. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad ekspertów.

– Do współtworzenia programu edukacyjno-kulturalnego zapraszamy organizacje senioralne z całego województwa pomorskiego – kluby seniora, uniwersytety III wieku i inne podmioty, które organizują ciekawe zajęcia dla seniorów, np. koła gospodyń wiejskich – zachęca Anna Jarosz.

Wstęp na targi oraz udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

 

Sopockie Targi Seniora

  • 22-23 października 2016 r., sobota-niedziela
  • Hala 100-lecia Sopotu
  • ul. Goyki 7 w Sopocie

Szczegółowe informacje w biurze organizacyjnym Sopockich Targów Seniora: e-mail: biuro@targiseniora.pl.pl, tel. 58 551 17 10 w. 251.

Więcej: Sopockie Targi Seniora

 

 

view szablon artykułu