Aktualności

Sopocki runmageddon

$image_alt
Fot.©Depositphotos/Błażej Łyjak

6 km i ponad 30 przeszkód takich jak m.in. wysokie ściany, okopy, pionowe i skośne siatki będą mieli do pokonania uczestnicy ekstremalnego biegu w formule rekrut, który odbędzie się na sopockim Hipodromie, 11 kwietnia 2015 r., od godz. 9.00. Zawodnicy będą również przenosili ciężary i czołgali się w piachu. Organizatorzy gwarantują niesamowitą zabawę.

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorem imprezy jest m.in. działające od 2005 r. Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. biegu rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz maratonu bieszczadzkiego.  

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik pokonując trasę niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Specjalnie dla najmłodszych zorganizowano mini runmageddon w dwóch kategoriach wiekowych 4-6 lat i 7-9 lat. Każda kategoria ma tor przeszkód dostosowany dystansem i przeszkodami do swojego wieku. W młodszej kategorii  rodzic może biec obok dziecka po trasie, w starszej – rodzice dopingują tylko spoza trasy.

 Zainteresowanie zawodami Runmageddon Rekrut w Sopocie jest bardzo duże. Myślę, że na szybkie tempo zapisów wpływają bardzo dobre recenzje poprzedniej edycji Runmageddonu rozegranej w tak pięknym kurorcie jak Sopot. Wolnych miejsc nie zostało już zbyt wiele, dlatego zachęcam wszystkich chętnych, którzy chcą się sprawdzić w wymagających warunkach tej rywalizacji. Układając tor przeszkód celowo umieszczamy przeszkody wymagające współpracy. Wzajemne pomaganie sobie podczas pokonywania tych przeszkód tworzy świetną atmosferę wśród uczestników oraz niepowtarzalny klimat, z którego słynie Runmageddon. Mogę jednak uspokoić wszystkich tych, którzy startują w pojedynkę, bowiem współpraca między zawodnikami na trasie odbywa się bez podziałów drużynowych. Startujący indywidualnie zawodnicy z pewnością na taką pomoc przy pokonywaniu przeszkód mogą liczyć. –  powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Pierwsza sopocka edycja, która odbyła się we wrześniu 2014 r., cieszyła się dużym zainteresowaniem. Warto zapisać się już teraz, gdyż zamknięcie listy uczestników może nastąpić długo przed startem. Zapisy do biegu na stronie www.runmageddon.pl.

Po sopockiej imprezie, kolejny runmageddon zawita w Beskidy (Myślenice) i na Górny Śląsk (Gliwice).

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Runmageddon Rekrut

  • 11 kwietnia 2015 r., sobota, strat godz. 9.00, kolejne biegi co 30 min, do godz. 14.30
  • Hipodrom
  • ul. Władysława Łokietka 1
  • Sopot

Więcej informacji na stronie runmageddon.

 

Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości