Aktualności

Solaris i Pendolino na TRAKO 2013

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

W halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku trwają 10. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO – największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.

TRAKO to okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj), spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkań w środowisku branżowym. Wystawom towarzyszą debaty, konferencje, seminaria i prezentacje firm. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim.
  
Targom towarzyszy Świat Małej Kolei – współorganizowana przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei impreza propagująca kolej nie tylko wśród profesjonalistów. Prezentowane są na niej makiety, dioramy i modele, wykonane przez modelarzy i miłośników kolei nie tylko z Polski.

Organizatorami targów TRAKO są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA (samorząd województwa pomorskiego jest współudziałowcem spółki) oraz Grupa PKP.
 
Tegoroczne targi cieszą się szczególnym zainteresowaniem publiczności ze względu na możliwość obejrzenia z bliska najnowszych tramwajów firmy Solaris z rodziny Tramino oraz pociągu Pendolino, który będzie najszybszym pojazdem szynowym w Polsce. TRAKO odbywa się w dniach 24-27 września 2013 r.
 
Więcej informacji na stronie trakotargi.amberexpo.pl

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka