Aktualności

SME Instrument, czyli jak skutecznie pozyskać fundusze

Seminarium „SME Instrument, czyli jak skutecznie aplikować
Fot. Depositphotos kasto

Jesteś innowacyjnym przedsiębiorcą? Chcesz zdobyć fundusze na ukończenie prototypowania i komercjalizację swoich rozwiązań? Dowiedz się, jak to zrobić podczas seminarium i warsztatów z udziałem międzynarodowego eksperta H2020, które odbędą się 18 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych komercjalizacją badań i innowacji do udziału seminarium międzynarodowym poświęconym efektywnym metodom pozyskiwania funduszy w ramach programu ramowego Horyzont 2020 – „SME Instrument, czyli jak skutecznie aplikować"

Już 46 polskim MŚP udało się pozyskać dofinansowanie na komercjalizację innowacji z SME Instrument w ramach największego w historii UE programu finansowania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 z budżetem blisko 80 mld EUR. Dzięki grantom (od 70% do 100% kosztów kwalifikowanych) oraz mentoringowi i networkingowi oferowanym za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network są już na prostej drodze do wprowadzenia na europejski rynek innowacyjnych technologii, produktów i usług.

Projekty składane w ramach SME Instrument często otrzymują wysokie, przekraczające próg oceny („seal of excellence"), jednak z powodu braku środków w danym rozdaniu nie otrzymują finansowania. Tymczasem warto pamiętać, że sposób opracowania wniosku w przypadku tego narzędzia różni się od pozostałych w H2020. Podstawą sukcesu jest zrozumienie aplikacji z perspektywy ewaluatora. Z uwagi na ograniczony czas ewaluacji, opisy muszą być krótkie, przejrzyste, zrozumiałe i w jasny sposób komunikować wiarygodność MŚP i jego innowacji.

W trakcie seminarium „SME Instrument, czyli jak aplikować skutecznie" uczestnicy szczegółowo przeanalizują strukturę wniosków, poznają najlepsze praktyki w zakresie ich przygotowywania. Przedsiębiorcy otrzymają porady i wskazówki, dzięki którym będą mogli znacząco poprawić jakość swoich wniosków projektowych, a tym samym zwiększyć szanse na zdobycie grantu w Horyzont 2020 – SME Instrument. Ponadto organizatorzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania, w tym m.in.:

  • Jaka jest rola zewnętrznego ewaluatora w procesie oceny wniosków?
  • Jakich informacji szukają ewaluatorzy w projektach SME? 
  • Jak zwiększyć wiarygodność SME, konsorcjum i proponowanej innowacji?
  • Jakie są najczęstsze błędy w aplikacjach i jak ich uniknąć?
  • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie, wykorzystując percepcję wizualną?
  • Jak wyjaśnić skomplikowane pomysły za pomocą skutecznych elementów wizualnych?

Seminarium „SME Instrument, czyli jak aplikować skutecznie" jest organizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

Szkolenie odbędzie się 18 października (wtorek) w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98, w sali w sali Koralowej w budynku II (hale łukowe, dojazd od skrzyżowania Al. Zwycięstwa z ul. Redłowską).

Rejestracja: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w szkoleniu należy się zarejestrować się na stronie projektu.

Informacje: 

Więcej informacji o seminarium: Marcin Stolarek, pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network, tel. 58 751 40 02/15, e-mail marcin.stolarek@swp.gda.pl. 

 

view szablon artykułu