Aktualności

Słoneczny pejzaż na Ołowiance. Soyoung Yoon i jej skrzypce zapowiadają wiosnę

Soyoung Yoon. Fot. materiały prasowe PFB
Soyoung Yoon. Fot. materiały prasowe PFB

Podczas koncertu „Słoneczny Pejzaż" w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej melomani usłyszą młodą, uzdolnioną artystkę – Soyoung Yoon. Skrzypaczka wystąpi w piątek, 10 marca 2017 r. z Orkiestrą Symfoniczną PFB pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

 

W sezonie artystycznym 2016/2017 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie sporo wydarzeń, w których udział wezmą utalentowani laureaci najważniejszych międzynarodowych konkursów muzycznych. Koreanka Soyoung Yoon jest kolejną z nich.

Talent wielokrotnie nagradzany

Soyoung Yoon zdobywała nagrody na wielu konkursach, m.in. na Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 2007 r. i na Konkursie im. Królowej Elżbiety w Brukseli w 2009 r. Jednak to I nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 r. stała się dla niej kluczowa.

Po tym wydarzeniu jej kariera potoczyła się błyskawicznie. W 2012 r. artystka nagrała koncerty Czajkowskiego i Sibeliusa. W 2015 wydała drugą płytę z nagraniem „Czterech pór roku" Astora Piazzolli i Koncertem na skrzypce I fortepian Mendelssohn-Bartholdy'ego z Ksenią Kogan i Koreańską Orkiestrą Kameralną. Artyści mieli tournée koncertowe, grając m.in. w Seulu, Londynie i Berlinie.

Jako solistka Soyoung Yoon występowała m.in. z NDR Sinfonieorchester, Rosyjską Orkiestrą Narodową, Narodową Orkiestrą Belgii, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia NOSPR, Orkiestrą Symfoniczną Bern, Orkiestrą Symfoniczną Trondheim, Orkiestrą Kameralną Zurichu. Aktualnie jest koncertmistrzynią w Orkiestrze Symfonicznej w Bazylei. Artystka gra na skrzypcach J. B. Guadagnini, ex-Bückeburg, 1773.

W programie piątkowego koncertu melomani znajdą utwory G. Gershwina („Uwertura kubańska"), A. Piazzolli („Pory roku") i M. Mussorgskiego/M. Ravela („Obrazki z wystawy").

 

„Słoneczny Pejzaż" – Soyoung Yoon

Bilety: od 15 złotych

Do nabycia:

view szablon artykułu