Aktualności

Śladem mitologii po Gdańsku

$image_alt
Fot. mat. prasowe MNG

Na grę miejską „12 prac muzealnego bohatera, czyli śladem mitologii po Gdańsku" można wybrać się 6 czerwca 2015 r. Start w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego. Zabawa jest adresowana do dzieci w wieku 5-10 lat, udział – bezpłatny.

Dawno, dawno temu w starożytnej Grecji żyli bogowie i herosi. Opowieści o nich inspirowały wielu ludzi z całej Europy, którzy w swych miastach umieszczali liczne nawiązania do bogatej greckiej mitologii. Nie inaczej było w Gdańsku. Żeby je odnaleźć, trzeba się jednak napracować.

Jednym z najodważniejszych greckich bohaterów był Herkules, którego czyny były wspaniałe, pełne licznych niebezpieczeństw i niesamowitych przygód. I właśnie dlatego, Herkules będzie patronował uczestnikom gry, którzy wyruszą szlakiem 12 prac po uliczkach i zakamarkach Gdańska.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

12 prac muzealnego bohatera, czyli śladem mitologii po Gdańsku
6 czerwca 2015 r., sobota, start o godz. 11.00
zbiórka przed budynkiem Oddziału Sztuki Dawnej MNG
ul. Toruńska 1
Gdańsk

Obowiązują zapisy w Oddziale Sztuki Dawnej, tel. 58 301 70 61 w. 216 i 252

Warsztaty towarzyszą projektowi „W nadbałtyckim ogrodzie muz. Gdańsk wobec kultury starożytnych Greków i Rzymian", który jest realizowany w ramach partnerskiego porozumienia między Polską Akademią Nauk Biblioteką Gdańską, Katedrą Filologii Klasycznej Uniwersytetu Gdańskiego i Muzeum Narodowym w Gdańsku.

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości