Aktualności

Skuteczna walka z bólem

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zaprasza na wykład pt. „Wprowadzenie do terapii FDM – metody terapii manualnej bólu". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 maja 2015 r.

Wykład (z tłumaczem) poprowadzi Stefan Anker – fizjoterapeuta i osteopata, absolwent  Uniwersytetu Dunaju i Krems/Austria, instruktor FDM. Kurs jest adresowany do lekarzy, fizjoterapeutów, osteopatów i chiropraktyków.

FDM (Fascial Distortion Model) to terapia manualna bólu, której twórcą jest dr Stephen Typaldos z USA.

Wykład Wprowadzenie do terapii FDM - plakatCelem każdej interwencji według FDM jest anatomiczna korekcja powięzi, której dystorsja może być przyczyną fizycznych dolegliwości i ograniczeń funkcjonowania organizmu.

Fenomenem metody jest interpretacja mimiki i gestykulacji pacjenta, które tworzą podstawę diagnostyczną oraz dają dokładne wskazówki co do deformacji poszczególnych powięzi.

Aktualnie FDM jest skutecznie stosowane w uszkodzeniach i obrażeniach narządu ruchu oraz do terapii bólu. Prawidłowo przeprowadzona terapia powinna skutkować efektywnym zniesieniem dolegliwości bólowych oraz ograniczenia ruchomości zapewniając szybki powrót do aktywności fizycznej.

 

Wprowadzenie do terapii FDM
– metody terapii manualnej bólu
——————————————————————

Zobacz również: www.fdm-polska.com

Oprac. AK

view szablon artykułu